Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İlbank’tan Açık Artırmalı Satış

İller Bankası, aralarında Ankara, Gaziantep, Adana ve Diyarbakır’daki 403 lojmanını, kentsel dönüşüm ve yerel yönetimlere kaynak sağlamak amacıyla açık artırmayla satacak. Fiyatları 34 bin ile 170 bin lira arasında değişen konutlar, yüzde 20 peşin 60 ay vadeyle satışa sunulacak.

yapi.com.tr
İlbank’tan Açık Artırmalı Satış

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ilgili kuruluşu İlbank’ın yeni kaynak geliştirme atağı devam ediyor. Banka, 4 ildeki lojmanlarını açık artırmayla ihaleye çıkaracak.

Başbakanlık tarafından Ekim 2012’de satışına onay verilen Ankara, Gaziantep, Adana ve Diyarbakır’daki bankaya ait 403 lojman, Eskidji Müzayedecilik AŞ tarafından 22 Haziran’da satışa sunulacak. Fiyatları 34 bin ile 170 bin lira arasında değişen konutlar, yüzde 20 peşin, 60 ay vadeyle satılacak.

Ankara’daki konutların büyük bölümü, Çankaya Hülya, Şimşek ve Bülten Sokakları, Emek ve Maltepe gibi gözde semtlerinde bulunuyor. Etlik, Yenimahalle ve Altındağ’daki konutlar da uygun fiyatlarla satışa sunuluyor.

Bülten Sokağı ve Emek’teki lojmanların komple bina olarak satılacağı açık artırmada ayrıca Gaziantep Şahinbey, Diyarbakır Yenişehir ve Adana Seyhan’da 77 ile 130 metrekare arasında değişen lojmanlar da satışa çıkarılacak.

Kentsel dönüşüme kaynak

Satıştan elde edilecek gelirle, hem yerel yönetimlere hem de kentsel dönüşüme önemli kaynak sağlanması hedefleniyor. Kentsel dönüşüm kanununa göre, Bankanın ana faaliyetleri dışında elde edeceği kârın yüzde 50’si dönüşüme aktarılıyor. Ayrıca İller Bankası Kanunu gereğince, Bankanın safi kârının yüzde 51’i, kentsel altyapı projeleri için yerel yönetimlere kaynak olarak kullandırılıyor. Bankanın satışlardan elde edeceği kârla, yerel yönetimler ve köylere aktarılacak hibe miktarı ile finansman desteğinin artırılması amaçlanıyor. Açık artırma, 22 Haziran Cumartesi günü saat 11.00’de, İlbank Dışkapı hizmet binası ile Eskidji Müzayedecilik AŞ’nin İstanbul Yenibosna’daki merkezi ve Adana Bölge Ortaklığı’nda eş zamanlı gerçekleştirilecek. Katılımcılar ayrıca “www.eskidji.com” internet adresi üzerinden de teklif verebilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilbanktan-acik-artirmali-satis_109587.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!