Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara Lojmanlarını Kim Dönüştürecek?

Ankara Oran’daki Maliye Bakanlığı lojmanlarının bulunduğu arsa için, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı usulüyle yaptığı ihalede en yüksek teklifi veren Kuzu Toplu Konut İnşaat A.Ş. ihaleyi kazandı.

yapi.com.tr
Ankara Lojmanlarını Kim Dönüştürecek?

Kuzu Toplu Konut İnşaat A.Ş., 21 Şubat’ta TOKİ tarafından yapılan ihalenin 2. Oturumunda arsa için 615 milyon TL toplam satış geliri teklifinde bulunurken, Arsa Karşılığı İdare Payı Oranı olarak yüzde 35, Arsa Karşılığı İdare Payı Tutarı olarak da 215 milyon 250 bin TL teklifte bulunmuştu. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu,  ihalesini kazandıkları Ankara Atakent Devlet Mahallesi’nde bulunan eski Maliye lojmanları arsasının, Maliye Bakanlığı’nın şehir merkezlerindeki kamu lojmanlarının ekonomiye kazandırılması projesinin ilk uygulaması olduğunu kaydetti. Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile TOKİ arasında imzalanan protokol kapsamında Başkent’in gözde yerleşim yerlerinden Orandaki Atakent Devlet Mahallesi’nde bulunan ve 182 bürokratın ikamet ettiği lojmanların TOKİ’ye devredildiğini hatırlatan  Kuzu, “TOKİ’nin bu değerli arsa için gerçekleştirdiği arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesinde en yüksek teklifi vererek kazandık. Eski Maliye lojmanlarının bulunduğu arsa Turan Güneş Bulvarı’na paralel ve eski milletvekili lojmanlarının bulunduğu alan üzerine inşa edilen konut projesinin hemen yanında yer alıyor” dedi.

3 fonksiyonlu karma proje yükselecek

İhalesini kazandıkları eski maliye lojmanları arsasının emsale esas toplam inşaat alanının 61 bin 460 metrekare olduğu bilgisini veren Kuzu, “Oran, Ankara’nın en merkezi noktalarından biri. Kuzu Grup olarak bu bölgeye prestijli bir proje kazandırmayı hedefliyoruz. Hayata geçireceğimiz projemiz 3 fonksiyonu içinde barındıran, konut, otel ve alışveriş merkezinden oluşan karma bir proje olacak. TOKİ ile arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle hayata geçireceğimiz proje, kamuya da önemli bir gelir sağlayacak” diye konuştu.

Proje için mimari proje yarışması yapılacak

Kuzu Grup olarak projelerde mimariye önem verdiklerini vurgulayan Özen Kuzu, "Ankara’nın en prestijli bölgelerinden Oran’da prestijli ve başkent Ankara’ya değer katacak bir proje gerçekleştirmek istiyoruz. Bu amaçla 5 yerli mimarlık grubunun davetli olacağı mimari proje yarışması gerçekleştireceğiz. Oran’da yükselecek projemize bu mimari proje yarışması sonrasında karar vereceğiz" diye konuştu.

ETİKETLER: Özen Kuzu
http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-lojmanlarini-kim-donusturecek-_105962.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!