Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İlk “Beton Yol” Projesi Afyon’da Başlatıldı

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün işbirliğinde “Beton Yollar” projesinin ilki Afyon’da başlatıldı.

Ticaretb>Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün işbirliğinde “Beton Yollar” projesinin ilki Afyon’da başlatıldı.

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, TÇMB Başkanı Adnan İğnebekçili ve dönemin Karayolları Genel Müdürü Dinçer Yiğit arasında yapılan protokol gereği başlatılan 2 kilometrelik beton yol çalışması, deneme amaçlı olacak. Yolun genişliği ise 12 metreden oluşuyor. Edinilen bilgiye göre, dünyada yaygın olarak kullanılmasına rağmen Türkiye’de bugüne kadar yapılmayan beton yolların, yaşam döngüsü maliyeti açısından daha avantajlı ve asfalt yola göre daha uzun ömürlü olacak.

Beton yollar, uzun yıllar hiçbir bakım-onarım harcaması yapılmaksızın rahatlıkla kullanılabiliyor. Beton yolların daha kısa durma mesafesi sağlaması, akaryakıt tasarrufu, gece görüş kolaylığı, çevre dostu olması ve yüzey düzgünlüğü gibi özellikleriyle asfalt yollardan daha avantajlı olduğu belirtildi. Günde, 250-300 metrelik bir yol çalışması gerçekleştirilirken, söz konusu yolun Haziran ayı sonuna kadar bitirileceği kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilk-beton-yol-projesi-afyonda-baslatildi_12719.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!