Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

SA Beton Yol Gözlüyor

Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Erhan Kamışlı, beton yol yapımının Türkiye'de uygulanması durumunda Akçansa'nın önemli pay alabileceğini söyledi

Radikal
SA Beton Yol Gözlüyor

abancı Holding Çimento Grubu Başkanı Erhan Kamışlı, beton yol yapımının Türkiye'de uygulanması durumunda Akçansa'nın önemli pay alabileceğini söyledi.

Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Erhan Kamışlı, çimento şirketlerinin faaliyetlerine olumlu katkı yapması beklenen ve mayıs ayında ilk örneği yapılacak beton yol yapımı denemelerinden sonra Türkiye'de uygulamaya başlama kararı verilmesi durumunda, Akçansa'nın önemli pay alabileceğini söyledi.
İki yıl önce Bayındırlık ve İskân Bakanlığı ile Çimento Müstahsilleri Birliği arasında imzalanan protokol kapsamında, örnek beton yol yapımı mayıs ayında Afyon-İscehisar'da başlıyor.

'20-25 yıl dayanıyor'
Avrupa Çimento Birliği ve Yol Kongreleri Daimi Uluslararası Birliği'nin bu yıl Türkiye'de gerçekleştirdiği 9. Uluslararası Beton Yollar Sempozyumu'nun ardından konuşan Kamışlı, beton yol uygulamasında çok geç kalındığını belirterek, "Dünya bu noktaya gidiyor. Tamamen yerli ürünün kullanılacağı bir alan. Bu yollar daha kalıcı, 25-50 yıl dayanıyor" dedi. Beton yola tam anlamıyla geçilmesi durumunda sektörün üretiminde yüzde 5 ile 10 artış olabileceğini söyleyen Kamışlı, 3 ile 5 yıl içinde tam uygulamanın başlayacağını tahmin ettiğini söyledi. Kamışlı, "Tabii bu yapılacak yerle de ilgili ama Akçansa önemli bir pay alacaktır" diye konuştu.


http://www.yapi.com.tr/haberler/sa-beton-yol-gozluyor_10546.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!