Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'İlk İşim Okullarda Değişim' Projesi Isparta ve Denizli’deydi

KSV, “İlk İşim Okullarda Değişim” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanında yaptığı “Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Kursları”nın staj çalışmalarını Anadolu’daki köy okullarının tuvaletlerinde gerçekleştiriyor. Böylece kursiyerlerin mesleklerindeki ilk işleri ile bir sosyal sorumluluk projesi içinde yer almalarının yanı sıra,

yapi.com.tr
'İlk İşim Okullarda Değişim' Projesi Isparta ve Denizli’deydi

Kale Grubu’nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) “İlk İşim Okullarda Değişim” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine Isparta ve Denizli’de yenilediği okullarla devam ediyor. KSV, “İlk İşim Okullarda Değişim” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanında yaptığı “Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Kursları”nın staj çalışmalarını Anadolu’daki köy okullarının tuvaletlerinde gerçekleştiriyor. Böylece kursiyerlerin mesleklerindeki ilk işleri ile bir sosyal sorumluluk projesi içinde yer almalarının yanı sıra, bölgelerindeki köy ilkokullarının hijyenik bir ortama kavuşması sağlanıyor.

17-18 Eylül 2009 tarihlerinde Isparta ve Denizli’de yapılan törenlerde, Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Kursu’nu başarı ile bitiren kursiyerlere diplomaları verilirken, kurs bitiminde yeniledikleri köy ilkokullarının tuvaletleri de hizmete açıldı.

İlk tören 17 Eylül 2009 Perşembe günü Isparta’nın Eğirdir ilçesi Pazarköy İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi. Törene Isparta Valisi Ali Haydar Öner, İl Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şahin, İşkur İl Müdürü Ahmet Durmuş, Eğirdir Kaymakamı Sayın H.Serdar Cevheroğlu, KSV Genel Müdürü Bülent Öcal ve bölge halkı katıldı. Törende konuşan Isparta Valisi Ali Haydar Öner, Vakfın meslek kurslarının balık tutmayı öğrettiği gibi aynı zamanda bu iş için gereken malzemeleri de vererek işlerini garantiye almalarını sağladığı söyledi. Vali Öner kursu başarı ile bitiren ustaların hem işlerini en iyi şekilde yapmaları hem de aranan ustalar olmaları için en iyi eğitimi aldıklarını söyleyerek kendilerine bu altın bileziği takan Vakfa ve ilgililere teşekkür etti. Törende “Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Kursu”nu başarı ile bitiren kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifikaları verildi ve yeniledikleri Pazarköy İlköğretim Okulu tuvaletleri ile yemekhane bölümü hizmete açıldı.

18 Eylül 2009 Cuma günü Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törene ise Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Karlıdağ, İşkur İl Müdürü Mevlut Akman, KSV Genel Müdürü Bülent Öcal ile çok sayıda davetli katıldı. Vali yardımcısı Halil İbrahim Ertekin törende yaptığı konuşmada, meslek eğitiminin bireylere yalnızca meslek kazandırmadığını aynı zamanda kişilerin toplum için kendilerini yararlı bireyler hissetmelerini sağladığını ve toplum refahını artırarak sosyal huzuru da sağladığını anlattı. Törende “Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Kursu”nu başarı ile bitiren ve Denizli Akbaş İlköğretim Okulu tuvaletlerini yenileyen kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifikaları verildi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/ilk-isim-okullarda-degisim-projesi-isparta-ve-denizlideydi_72565.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!