Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İlk kez 'Engelliler için Ev Mobilyası” Tasarlanacak

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen 5. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na başvurular başladı. Tasarım alanında eğitim almış ya da bu alanda çalışan herkesin başvurabileceği özel kategori için ise, bu yıl 'Engelliler için Ev Mobilyası Tasarımı' konsepti seçildi. Böylelikle ilk kez 'engelliler için ev

yapi.com.tr
İlk kez 'Engelliler için Ev Mobilyası” Tasarlanacak

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen 5. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na başvurular başladı. Geride bırakılan dört yarışmada, binlerce Lira para ödülünün yanı sıra onlarca gence iş ve staj olanakları sunulurken, Türk tasarımcılarının ürünlerinin yurtiçi ve yurtdışı mobilya fuarlarında yer alması sağlanmıştı. Bu yıl yarışmanın öğrencilerin yanı sıra tasarım alanında eğitim almış ya da bu alanda çalışan herkesin katılımına açılması ile birlikte çok daha fazla ses getirmesi bekleniyor.

Başvuru süreci 09 Şubat 2009 itibariyle başlayan yarışmaya, öğrenciler geçen yıllarda olduğu gibi yine yatak odası takımı, yemek odası takımı, genç odası, salon takımı, kanepe işlevini yerine getiren çok işlev amaçlı fonksiyonel nitelik taşıyan mobilya, hizmet ve servis elemanı dallarında katılabilecekler. Tasarım alanında eğitim almış ya da bu alanda çalışan herkesin başvurabileceği özel kategori için ise, bu yıl 'Engelliler için Ev Mobilyası Tasarımı' konsepti seçildi. Böylelikle ilk kez 'engelliler için ev mobilyası' tasarlayanlar ödüllendirilecek.

Öğrenciler arasından birinciliği göğüsleyecekleri 6 bin, ikincileri 4 bin, üçüncüleri 2 bin Lira para ödülünün yanı sıra yine iş, staj, fuarlara katılım ve tescil haklarının alınması gibi olanaklar bekliyor. Engelliler için Ev Mobilyası kategorisinde birinciliğe değer bulunan proje sahibine 10 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye 3 bin Lira para ödülü verilecek.

Son başvuru tarihi 20 Temmuz 2009. Başvurular doğrudan MOSDER’e yapılıyor. Ayrıntılı bilgi için derneğe 0212 465 69 17–18 numaralı telefonlardan ulaşılabiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilk-kez-engelliler-icin-ev-mobilyasi-tasarlanacak_66471.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!