Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

illbruck: Yapıların En Zor ve Sorunlu Bölümlerine Nasıl Çözümler Buluyoruz?

illbruck, sektörde en çok karşılaşılan 6 sızdırmazlık problemini ve çözümünü inceledi.

yapi.com.tr
illbruck: Yapıların En Zor ve Sorunlu Bölümlerine Nasıl Çözümler Buluyoruz?

Günümüzde yeni binaları inşaa etmek kadar, çevresi ile uyumlu hale getirmek ve yapının ömrünü uzatacak önlemleri de almak önemli bir faktör haline gelmiştir. Nasıl ki yapıların iç malzemelerinde kullanılan ürün ya da servisler, gayrimenkulun satış ve pazarlama unsuru gelmesine katkı sağlıyorsa; -özellikle- yurt dışındaki projelerde bu tip malzeme ya da çözümlerin kullanımı da önemli birer değer faktörü olarak görülmektedir.

Son zamanlarda bir kısım yapılar yenilenirken, bitişiğindeki yapı stoğunun yenilenmemesinden kaynaklı birçok problem ortaya çıktığı görülmektedir ya da tamamen sıfırdan yapılan tümden yapılarda da ön görülemeyen sızdırmazlık sorunları yaşanmaktadır.  Bizler, illbruck olarak bu anlamda sektörde en çok karşılaşılan 5 sızdırmazlık problemini ve çözümünü sizler için derledik. Sızdırmazlık konusu daha fazla teknik bilgi almak için illbruck ile linkten iletişime geçilebilir.

1. Yağmur olukları: SP523 Sızdırmazlık Mastiği illbruck’un SP polimer formülasyonuna sahip tek komponentli, çökme yapmayan sızdırmazlık mastiğidir. SP523 sayesinde inşaat prekast cephe derzlerinde, yağmur oluklarında, pencere ve kapı çevresinde ve hareketli yapı derzlerinde sızdırmazlık sağlayabilirsiniz.

2. Pencere ve bina arası boşluklar: FM310 Poliüretan Köpük, havadaki nem ile kürlenerek, binalarda kapı, pencere montajında ve çeşitli inşaat uygulamalarında boşluk ve derzlerin doldurulmasında ve yalıtılmasında başarı ile uygulanır.

3. Bağlantı yapıları: ME220 EPDM Membran, pencere/giydirme cephe ile duvar, beton panel, çelik yapılar arasındaki bağlantı derzlerinde ve benzeri detaylarda hava ve su sızdırmazlığı sağlar. Pencerelerde iç ve dış kısımda membran gerekli olduğu durumlarda iç kısım için ME220, dış kısım için ise ME500 Çift Yönlü Doğrama Folyosu kullanılmalıdır. Böylece iç kısım daha fazla buhar geçirimsiz olduğu için, iki tabaka arasında sıkışan nemin tamamen kuruması sağlanacaktır.

4. Pasif Yangın Koruma Sistemleri: Yaşam alanlarını ve iş yerlerini yangına karşı koruyan, can ve mal güvenliği riskini azaltan sistemlerdir. Yangın durdurucu sistemlerinden biri olan pasif yangın koruma sistemleri, yangın yalıtımı yapılmış binaların tavan,duvar ve zeminine uygulanır böylelikle de binanın yangın yalıtımı artırılımış olur. Daha fazla bilgi için Nullifire çözümlerini inceleyebilirsiniz.

5. Derzlerde dolgu: illbruck FS126 Nötr İnşaat Silikonu, gözenekli ve gözeneksiz bir çok yüzeye iyi yapışma özelliği gösteren düşük modüllü, nötr kürlenen bir silikondur. Cephe derzleri, doğrama kasası ve duvar arasındaki derzler ve diğer genel derz dolgu işlemlerinde sızdırmazlığı sağlar.

6. Diğer sızdırmazlık sorunları: SP925 Hava Sızdırmazlık Macunu, klasik mastikler ile yalıtılması zor olan alanlarda dış hava etkilerine karşı yalıtım ve hava sızdırmazlığı sağlamak üzere özel olarak geliştirilmiş bir sızdırmazlık malzemesidir. Fırçayla uygulanabilme ve püskürtülebilme özelliği sayesinde karmaşık yapılı küçük çaplı derzler, başarılı bir şekilde yalıtılabilir. Uygulaması kolay olan SP925, 6 mm genişliğe kadar dikey derzleri dolguya ihtıyaç olmadan kapatır. Daha derin boşluklar için ekstra dolgu gereklidir.

60 yıldan beri sızdırmazlık çözümleri üreticisi olan illbruck, cephe sızdırmazlığı çözümleri için yüksek performanslı ürünler sunmaya devam etmektedir. Projelere özel çözümler için illbruck.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


http://www.yapi.com.tr/haberler/illbruck-yapilarin-en-zor-ve-sorunlu-bolumlerine-nasil-cozumler-buluyoruz_171107.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!