Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Dijital Teknolojilerin Mimari Tasarıma Etkisi Masaya Yatırıldı

Mimarlık dünyası ve yapı sektöründen katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleşen Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler Konferansı'nda, dijitalleşmenin mimari tasarım ve yapı üretim süreçlerine etkisi uzman konuşmacılar tarafından mercek altına alındı. Etkinlikle yeni AKM projesinin detayları da paylaşıldı.

yapi.com.tr
Dijital Teknolojilerin Mimari Tasarıma Etkisi Masaya Yatırıldı

Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, yapı sızdırmazlık malzeme üreticisi Tremco illbruck, cephe sistem firması Reynaers işbirliği ve Yapı Medya İletişim organizasyonu ile düzenlenen Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler Konferansı, yoğun katılımcı ilgisiyle 25 Eylül 2018 Salı günü İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Sektör temsilcilerinden akademisyenlere, profesyonel mimarlardan öğrencilere birçok katılımcının ağırlandığı etkinlik, müze turuyla başladı. Konferansa kayıt yaptıran ilk 50 kişi etkinlik öncesinde rehber eşliğinde İstanbul Deniz Müzesi’nin koleksiyonunu gezdi.

Doğru seçimler için zaman kazandıran teknolojiler

Dijitalleşen dünyada mimarlık pratiğine ilişkin örneklerin ve AKM yenileme projesinin detaylarının paylaşıldığı konferans, Yapı Medya İletişim Koordinatörü Aslıhan Abay Erkmen’in açılış konuşmasıyla başladı.

Şişecam Düzcam Kaplamalı Camlar ve Franchise Müdürü Esra Aydınoğlu gelişen teknolojide camın yerini, geliştirilen yeni mobil uygulamayı, Şişecam’ın ürünlerini ve Şişecam Genel Merkezi’nin tasarımını dinleyicilerle paylaştı. 

Şişecam’ın düzenlediği eğitimlerle doğru camın doğru yerde kullanılmasını kolaylaştırdığını belirten Aydınoğlu, camın ses yalıtımı, güvenlik ve geçirgenlik açısından yapı ve insan sağlığına katkı sağlayan bir malzeme olduğunu vurguladı.