Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnanlar'dan 3 Yeni Gayrimenkul Projesi ve Satın Alma Formülü

İnanlar, Atakent'teki Terrace Tema, Esenyurt'taki Terrace Mix ve Kartal'daki Asl-ı Bahçe'den oluşan 3 yeni gayrimenkul projesini, ''şimdiye kadar uygulanmamış'' 3 ev satın alma formülü ile satışa sundu. İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, projelerin tanıtıldığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, 3 altın projede 3 altın formülü hayata

yapi.com.tr / AA
İnanlar'dan 3 Yeni Gayrimenkul Projesi ve Satın Alma Formülü

STRONG>İnanlar, Atakent'teki Terrace Tema, Esenyurt'taki Terrace Mix ve Kartal'daki Asl-ı Bahçe'den oluşan 3 yeni gayrimenkul projesini, ''şimdiye kadar uygulanmamış'' 3 ev satın alma formülü ile satışa sundu. İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, projelerin tanıtıldığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, 3 altın projede 3 altın formülü hayata geçirdiklerini belirtti.

''Metrekare satışı'' formülünde, belli bölgelerdeki belirlenmiş dairelerden daire yerine metrekare (hisse) alınabildiğini, projenin liste fiyatı üzerinden yapılan iskontolarıyla birlikte ortalama bir bölgedeki metrekare proje değeri tespit edilip, tespit edilen bu ortalama metrekare değeri üzerinden daireden 1 metrekareden az olmamak koşuluyla, istendiği kadar hisse alınabildiğini belirtti.

İnan, ''Terrace Mix projesinin belli bölümünü buraya ayırdık. İstiyorsan daha sonra kendin daireyi tamamla, istiyorsan o günün rayicinden karınla paranı al, istiyorsan satalım para yap'' dedi.

''Aldıkça kazan, aldırdıkça kazan'' formülünde ise İnanlar projesinden daire alan bir müşterinin, kendisini referans gösteren başka müşterinin aynı projeden daire aldığında dairenin değerinin yüzde 1,2'sini, onun altında bir önceki müşteriyi referans gösteren başka müşterinin yapacağı alışverişin yüzde 0,8'ini, onun da altında bir önceki müşteriyi referans gösteren başka müşterinin yapacağı alışverişin de yüzde 0,6'sını kazandığını ifade eden İnan, bu formülde müşterilerin kazanılan yüzdeleri ister kendi borcundan düşürebildiğini, isterse nakit olarak aldığını belirtti.

İnan, ''Böylece 5 kişi refere ederek ve her refere tekrar beş kişi refere ederse yüzde 101 gibi bir nakit kazanmak mümkün oluyor. Terrace Mix'te bunu başlatıyoruz'' dedi.

Serdar İnan, ''eski evinizi getirin, hayalinize taşının'' formülünde ise müşterilerin getirdikleri eski evlerinin satılabilir olması, mülkiyet ve imar sorunu olmaması ve belirlenen kriterlere uyması halinde bu evleri belirlenen ekspertiz bedeli üzerinden aldıklarını ve yeni evin peşinatına saydıklarını kaydetti.

İnan, ''Eski evin bedeli yeni alınan evin değerinin yüzde 55'ini geçmemeli. Tüm projelerimiz için geçerli, istersen arabanı, tekneni getir. Cüzi bir ekspertiz ücreti ödenecek. Sizin kullandığınız daireyi de alıyoruz, biz isteyince tapuyu veriyorsunuz'' dedi.

Bugüne kadar hep ''A'' sınıfı proje ürettiklerini söyleyen İnan, ''Terrace Mix projesi ile şimdi 'B' sınıfına da proje üretiyoruz. Bu proje ile İnanlar halka açılıyor'' diye konuştu.

Serdar İnan, Terrace Mix'de metrekare fiyatlarının 1.800 lira, Asl-ı Bahçe'de 2.500 lira ve Terrace Tema'da da 2.900 liradan başladığını, lansman fiyatlarına özel indirim yapılacağını kaydetti.

"Kanal İstanbul'dan çok fazla harfiyat çıkacak ve bunlarla adalar yapılacak"

İstanbul için de 21 altın çağ projeleri ve 21 tane alım formülleri bulunduğuna işaret eden İnan, İstanbul'un marka olma konumuna geldiğini, İstanbul'un dünya başkenti olacağına inandığını belirterek, şunları kaydetti:

''Amerikalı mimarlar bizimle çalışıyor. Altın çağ üzerine bir televizyon programı da yapacağız. Büyükçekmece koyunda ay-yıldızlı milyar dolar olan bir proje var. Kanal İstanbul'dan çok fazla harfiyat çıkacak ve bunlarla adalar yapılacak. Bununla ilgili de geliştirdiğimiz çok proje var. 'Orman İstanbul' ve 'eski semtler yeniden' projeleri var. Bir de duraklarda durmayan, 300 kilometre hızla giden İstanbul Hızlı Tren projemiz var. Ana tren duraklarda durmuyor, yolcuları hareketli duraklar ana trene taşıyor. Bu projeyle bütün Marmara İstanbul oluyor ve İstanbul'un kıyısı 20 kat artıyor. Marmara'nın en uzak noktasına 1 saatte ulaşılıyor.''

''Kapıda inanılmaz sermaye birikiminin beklediğini'' ifade eden İnan, Batıdaki paraların bile gidecek yer aradığını, bu paraların çok rahatlıkla içeriye alınabileceğini belirtti.

Kanal İstanbul projesinin maliyetinin 10-12 milyar dolar olacağını söyleyen İnan, ''3,5 milyonluk kaliteli yeni kentin yapılmasının maliyeti ise 500 milyar dolar. 500 milyar dolara yeni İstanbul yapılacak, 1 trilyon dolara satılacak. Bu para yurt dışında var. 950 milyar dolar yurt dışından gelecek, 50 milyar dolar da Türk insanı tasarrufları ile yer alacak. Para gelirse yeni İstanbul 10-12 senede inşa edilebilir. Projeleri hükümete sunduk'' şeklinde konuştu.

3 Proje

Esenyurt'taki Terrace Mix projesi, Torium Alışveriş Merkezi'nin yakınında, 9 ile 16 arasında katlara sahip 7 blokta 1.125 daireden ve 22 mağazadan oluşacak.

167 bin 138 metrekarelik inşaat alanına sahip projenin konut alanı 97 bin 57 metrekare. Projede her ihtiyaca cevap verecek 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 4 farklı alternatifte daireler planlandı. Projenin 2013 sonlarında bitmesi planlanıyor.

Atakent'teki Terrace Tema projesi ise 30 dönüm arazi içinde 30 ve 40 katlı 2 blokta toplam 416 daireden oluşuyor.

Tema Park'ın yanında yer alan projede, 1+1, 2+1, 3+1 tipteki daire seçenekleri yer alıyor. Toplam 78 bin 817 metrekare inşaat alanına sahip Terrace Tema'nın konut alanı 48 bin 617,93 metrekare.

Başlangıç tarihi Ekim 2011 olan projenin 2014 başında tamamlanması planlanıyor.

İnanlar'ın Kartal Uğur Mumcu'daki Asl-ı Bahçe projesi ise 16 bin 761 metrekarelik inşaat alanı üzerinde, 8 bin 314 metrekarelik konut alanında 17 katlı tek blokta 90 daireden oluşuyor. Projenin 2 adet ticari alan toplamı ise 2 bin 503 metrekare. 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 daire seçenekleri olan projenin 2013 de tamamlanması planlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/inanlardan-3-yeni-gayrimenkul-projesi-ve-satin-alma-formulu_89381.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!