Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İncek’e BM Kampüsü

İncek’te oluşturulacak Birleşmiş Milletler kampüsü için 14 bin 500 metrekarelik arazi tahsis edilirken, Türkiye de, bu arazi üzerinde inşa edilecek binanın tasarım ve inşası için 22 milyon 85 bin TL tutarında maddi katkı sağlayacak.

yapi.com.tr
İncek’e BM Kampüsü

Türkiye ile BM Kalkınma Programı (BMKP) arasında 2 yıl önce imzalanan “İncek/Ankara’daki Diplomatik Yerleşkede BM Binaları İçin Arazi Tahsisi, Tasarımı ve İnşasına İlişkin Protokol” onay için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunuldu. Protokole göre İncek’te Dışişleri Bakanlığı’na tahsisli alanda yer alan yaklaşık 14 bin 500 metrekare büyüklüğündeki bir arazi ve bu arazi üzerinde inşa edilecek binanın intifa hakkı Türkiye tarafından, en az 4 katılımcı BM kuruluşu Türkiye’de faaliyet gösterdiği sürece BM kuruluşlarına devredilecek.

22 milyon 85 bin TL katkı
Hürriyet'ten Turan Yılmaz'ın haberine göre; protokol çerçevesinde, tahsis edilecek arazide ihtiyaca uygun olarak, mimari tasarım projesi Türkiye’nin onayına sunulacak bir binanın tasarım ve inşası için Türkiye tarafından 22 milyon 85 bin TL tutarında maddi katkı sağlanacak. Binanın yapımı için sağlanacak maddi katkının yetersiz kalması ve ek ödenek ihtiyacı ortaya çıkması halinde ek ödenek tahsisi konusu da Türkiye tarafından ayrıca değerlendirilecek.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/inceke-bm-kampusu_169516.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!