Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnciraltı Planına İtiraz

Koruma Kurulu'nun onayının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne gönderilen, buradan da askıya çıkartılan plana İnciraltı mülk sahiplerinin bir bölümünden itiraz geldi. İnciraltı Bahçelerarası Derneği Başkanı Ekrem Şen ve mülk sahiplerinin avukatı Kemal Turan'ın başkanlığından Ali Osman Müzikhol'de toplanan

Yeni Asır Gazetesi
İnciraltı Planına İtiraz

Koruma Kurulu'nun onayının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne gönderilen, buradan da askıya çıkartılan plana İnciraltı mülk sahiplerinin bir bölümünden itiraz geldi. İnciraltı Bahçelerarası Derneği Başkanı Ekrem Şen ve mülk sahiplerinin avukatı Kemal Turan'ın başkanlığından Ali Osman Müzikhol'de toplanan yaklaşık 200 kişi, askıya çıkan planı tartıştı.

Hazırlanan 1/25 bin ölçekli çevre düzeni planının beklentileri karşılamadığını belirten avukat Turan, "Öngörülen emsal değeri çok düşük. Aynı araziler üzerinde bulunan bazı yerler için bakanlık, yüksek emsaller verirken burada hukuka aykırı davrandı. Mülk sahipleri yok sayılarak görüşlerine başvurulmadan planlama yapıldı. Uzun yıllar süren planlama çalışmaları artık vatandaşın lehine bitirilmeli" dedi. Dernek olarak bu hafta içinde toplanacaklarını belirten Ekrem Şen ise, çıkacak karara bağlı olarak tavır alacaklarını söyledi.

Toplantıda zaman zaman gergin dakikalar yaşanırken, plana itiraz edenler ile etmeyenler tartıştı. Bazı mülk sahipleri plandaki emsallerin düşük olduğunu belirtirken, bazıları da yıllardır verilen çabaların ürünü olan planın artık kabul edilmesi gerektiğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/inciralti-planina-itiraz_68692.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!