Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Indesit Manisa'da Ar-Ge Merkezi Kuracak

İtalyan beyaz eşya şirketi Indesit'in Manisa'daki tesislerini en büyük buzdolabı üretim tesisi haline getirme kararı aldığı belirtildi. Manisa Fabrikası Müdürü Turgay Dağ, Manisa'da Ar-Ge konusunda bir merkez oluşturmanın da söz konusu olduğunu belirterek, "Grubun buzdolabı üreten 4 fabrikasından biri olan Manisa'nın kısa sürede başarılı sonuçlara

Sabah Gazetesi
Indesit Manisa'da Ar-Ge Merkezi Kuracak

İtalyan beyaz eşya şirketi Indesit'in Manisa'daki tesislerini en büyük buzdolabı üretim tesisi haline getirme kararı aldığı belirtildi. Manisa Fabrikası Müdürü Turgay Dağ, Manisa'da Ar-Ge konusunda bir merkez oluşturmanın da söz konusu olduğunu belirterek, "Grubun buzdolabı üreten 4 fabrikasından biri olan Manisa'nın kısa sürede başarılı sonuçlara ulaşması nedeniyle önemini giderek artırıyor" dedi. Fabrikada 3 sene öncesine kadar yıllık 400 bin buzdolabı üretimi yapılırken, 2008 yılında 1 milyon adede çıktıklarını, 2009'da da krize rağmen bu seviyede bir üretimin planlandığını dile getiren Dağ, kapasite artırımı yatırımlarıyla grubun en büyük buzdolabı fabrikası haline geleceklerini ifade etti. Dağ, fabrikada 950 olan çalışan sayısını artırmaya başladıklarını, bin 200'e kadar çıkmayı hedeflediklerini dile getirdi.

'Yeni projeler yolda'

İtalya'nın kendilerine yeni projeler vermeye başladığını belirten Dağ, "Hatta buzdolabı dışında projeler de gelmeye başladı. Manisa bir buzdolabı fabrikası ama artık burada bir merkez Ar-Ge'nin oluşması söz konusu. Ar-ge de fabrika kurmak gibi bir şey, katma değeri çok yüksek. Bu kriz ortamında yapacağımız tek şey Ar-Ge. Bu konuda Türkiye'deki üniversitelerin de çok istekli olması elimizi güçlendiriyor'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/indesit-manisada-ar-ge-merkezi-kuracak_69190.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!