Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İngilizler Hızlı Tren, Demiryolu Hastane, Enerji Projelerine Talip

İngiltere Ticaret Departmanlığı'nın Eylül'de İngiliz yatırımcılar için hazırladığı uluslararası yatırım raporunda Türkiye'yi yatırım yapmaya uygun ülkeler arasında gösterdi. Türkiye'ye özel 50 sayfalık rapor hazırlayan kurum özellikle Türk müteahidlerinin uluslararası başarılarına tek tek örnek gösterdi.

Sabah Gazetesiİngiltere Ticaret Departmanlığı'nın Eylül'de İngiliz yatırımcılar için hazırladığı uluslararası yatırım raporunda Türkiye'yi yatırım yapmaya uygun ülkeler arasında gösterdi. Türkiye'ye özel 50 sayfalık rapor hazırlayan kurum özellikle Türk müteahidlerinin uluslararası başarılarına tek tek örnek gösterdi.

119 Türk firmasının ve yatırım fırsatlarının değerlendirildiği "Türkiye yatırım fırsatları" raporu, İngiliz yatırımcıları da harekete geçirdi. Aralarında dünyanın önde gelen danışmanlık firması Mott MacDonaldt'ın da yer aldığı 15 firmanın patronu İstanbul ve Ankara'da Türk firmalarla buluştu. İngiliz yatırımcılar hızlı tren, demiryolu, hastane, çevre, enerji alanlarda dev projelere talip oldu.

İngiltere Büyükelçiliğinin ev sahipliğinde yapılan 2 günlük programda Yüksel, Gama, Enka, Doğuş gibi 60 Türk firması ile görüşen İngilizler milyar dolarlık projeler için masaya oturma kararı aldı. Rapor sonrası Türkiye'de yatırım kararı alan Mott MacDonaldt'ın genel müdürü Burak Sencer martta Türkiye'de ofis açmayı planladıklarını anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ingilizler-hizli-tren-demiryolu-hastane-enerji-projelerine-talip_76213.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!