Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İngilizler, İki Projenin Yüzde 60’ını Satın Aldı

Kullar İnşaat’ın Lavinya projesi İngilizlerin ilgi odağı oldu. Ahmet Kul’un açıklamasına göre, 330 konutluk Lavinya’da yaklaşık 200 daire İngilizlere pazarlanmak için bir fon tarafından satın alındı.

Milliyet Gazetesi
İngilizler, İki Projenin Yüzde 60’ını Satın Aldı

Kullar İnşaat’ın İstanbul Beylikdüzü’ndeki Lavinya projeleri, İngiliz fonların ilgi odağı oldu. Kullar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kul’un açıklamalarına göre, Lavinya projesinden satın alma yapan İngiliz fonlar, konutları İngilizler için İngiltere’de pazarlayacak. Beylikdüzü’nde E-5 üzerinde gerçekleştirdikleri iki Lavinya projesinin ortalama yüzde 60’lık bölümünde İngilizlerin yaşayacağını ifade eden Kul, şöyle konuştu: “İngilizler özellikle loft, stüdyo ve 2+1 dairelere ilgi gösteriyor. Şu anda 250 konutluk Lavinya City’nin yüzde 30’unu, 80 konutluk Lavinya Garden’ın da yüzde 90’ını satın aldılar.”

50 milyon dolarlık yatırım portresine sahip projelerin İngilizlerin ilgisini çekmesinde konumu kadar modern mimarisinin de etkili olduğunu belirten Ahmet Kul, şöyle devam etti:

Kiralamayı sevdiler

“Sadece peşinatla daire alabilmek fikri çok hoşlarına gitti. Ayrıca, bu dairelerin iki - üç yıllık kira garantisi olduğunu da biliyorlar. Yani,  daireleri hem tatil yapıp devremülk gibi kullanabilecekleri hem de kira geliri alabilecekleri için tercih ediyorlar. Deniz ve göl manzarası ise bir diğer önemli etken. Bir de bu projeleri kendi arazilerimizin üzerinde gerçekleştirmiş olmamız iş bağlantısı yapmamızda önemli bir faktör oldu.”

Kul, ilgiyi, Türkiye ekonomisinin kavuştuğu istikrarlı yapı paralelinde Türk özel sektörüne duyulan güven olarak da algılanması gerektiğini belirtti. Projelerin Prof. Dr. Metin Hepgüler imzalı olduğunu belirten Kul, projenin aykırı bir mimari yapıyaa sahip olduğunu vurguladı. Kul,   projede dairelerin de yanı sıra dükkânlar da yer aldığını söyledi. Kul, bu arada Lavinya Park Mimarsinan, Ginza Lavinya Park Beylikdüzü ve Otoport projelerinde de çalışmaların sürdüğünü belirtti.

‘İngiltere bize baskı yapıyor’

Ahmet Kul’un vurguladığı bir diğer nokta, İngiliz fonların, kendilerine başka projeler de geliştirmek yönünde yaptıkları baskı oldu. Kul, “Yine Beylikdüzü’nde onların da fikirlerini alarak arsalar üzerinde inceleme yapıyoruz. Yatırımcılardan projelere ortak olmak isteyenler de var” dedi. Kul, ancak, ellerindeki her iki projeyi de tamamlamadan yeni projelere başlamayı düşünmediklerini vurguladı.

Hangi dairelere yoğunlaştılar?

İngilizler, Kullar İnşaat’ın 80 konutluk Lavinya Garden projesinin yüzde 90’ını, yani neredeyse tamamını satın aldı. Daireler, son derece küçük boyutlarda. Stüdyolar 35 ile 40 metrekare arasında büyüklüğe sahip olurken, 1+1’ler ise 55 ile 60 metrekare arasında değişiyor. Fiyatlar ise 80 TL ile 170 bin TL arasında.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ingilizler-iki-projenin-yuzde-60ini-satin-aldi_84268.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!