Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İngiltere'de Onaylanan Mortgage Kredileri % 7 Düştü

İngiltere'de, 2008 Aralık ayında onaylanan mortgage kredilerinin oranının yüzde 7 oranında düşüş gösterdiği bildirildi. Mortgage Sağlayıcıları Konseyi tarafından yapılan açıklamada, ilk kez ev alma girişiminde bulunan ve mortgage kredisi sağlanan müşterilerin oranının da son 34 yılın en düşük seviyesine gerilediği belirtildi.

CNN Türk
İngiltere'de Onaylanan Mortgage Kredileri % 7 Düştü

Ekonomik krizin en sert emlak sektörünü etkilediği İngiltere'de, 2008 Aralık ayında onaylanan mortgage kredilerinin oranının yüzde 7 oranında düşüş gösterdiği bildirildi. Mortgage Sağlayıcıları Konseyi tarafından yapılan açıklamada, ilk kez ev alma girişiminde bulunan ve mortgage kredisi sağlanan müşterilerin oranının da son 34 yılın en düşük seviyesine gerilediği belirtildi.

2008 yılı boyunca onayı çıkan mortgage kredilerinin sayısının da 1974 yılından bu yana en düşük seviyesine gerilediğine işaret eden Mortgage Sağlayıcıları Konseyi raporu, aralık ayında kasıma göre yüzde 7 oranında daha az kredinin onaylandığını ve rakamın 4.3 milyar sterlin olarak gerçekleştiğini açıkladı.

Hükümet tarafından hazırlanan bir başka raporda da yeni evlerin inşasının da mortgage sağlama oranının da ekonomik kriz nedeniyle düştüğü doğrulanırken, mortgage kredilerinin sayılarındaki gerileme bankaların borç verme konusunda gönülsüz bir tutum içine girmelerine bağlandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ingilterede-onaylanan-mortgage-kredileri--7-dustu_66589.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!