Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İngiltere'yi Çıldırtan Bina

İngiltere hükümeti, Şangay Dünya Fuarı'ndaki standa yerleştirilen dev yapı için halkın vergilerini harcayınca ağır eleştirilere maruz kaldı.

hurriyet.com.tr
İngiltere'yi Çıldırtan Bina

İngiltere halkı, ekonomik kriz ve sağlık sistemindeki skandalların ardından, ödediği milyonlarca dolar verginin abartılı bir hükümet projesine harcanmasıyla yeni bir şok geçirdi.

Söz konusu proje, Çin’in Şanghay kentinde düzenlenecek Dünya Fuarı’nda İngiltere standının gözbebeği olacak “Tohum Katedrali”. Tam 60 bin demir çubuktan oluşan devasa yapı için, İngiltere tamamı halkın ödediği vergilerden oluşan 40 milyon dolar harcadı.

Amaç Ticareti Tetiklemek

Tohum Katedrali projesi UK Trade & Investment adlı devlet kurumu tarafından hayata geçiriliyor. Şirket yetkilisi Andrew Cahn, İngilizlerin Çin’de çok geleneksel yaşam tarzına sahip kabul edildiklerini, yapılan projeyle bu görüşü değiştirmek ve iki ülke arasındaki ticarete katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

Cahn ayrıca, İngiltere’nin ileriye dönük ve son teknolojiye sahip bir ülke olduğunu vurguladı. Ancak İngiliz basını, hükümetin halktan alınan vergilerle tam 40 milyon dolar harcadığı bir projeye kalkışmasını ağır bir şekilde eleştirdi.

Basında Ağır Eleştiri

Daily Mail, Cahn’ın sözlerine gönderme yaparak, tam 1 trilyon 235 milyar dolar devlet borcu olan İngiltere’nin giriştiği projeyle ciddi yatırımlar elde etmesi gerektiğini, aksi takdirde gülünç olmaktan öteye gidemeyeceğini ifade etti.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı projede tam olarak ne kadar vergi harcandığını açıklamazken, Daily Mail’e konuşan bakanlıktan bir yetkili, projenin “çok büyük bir kısmının” vergilerle karşılandığını belirtti.

İngiltere halkı şimdi bu fazlasıyla abartılı kabul edilen devasa yapının ülkelerine nasıl bir fayda getirebileceğini tartışıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ingiltereyi-cildirtan-bina-_76980.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!