Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnönü Caddesi, Nisan'da Araç Trafiğine Açılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Üçyol-Üçkuyular Metro Hattı inşaatı çerçevesinde trafiğe kapatılan İnönü Caddesi'nin yeniden açılması konusundaki gecikmeyle ilgili dün bir açıklama yaptı. Açıklamada, caddeninin tamamının trafiğe açılmasının Nisan ayında gerçekleşeceği belirtildi.

Yeni Asır Gazetesi
İnönü Caddesi, Nisan'da Araç Trafiğine Açılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Üçyol-Üçkuyular Metro Hattı inşaatı çerçevesinde trafiğe kapatılan İnönü Caddesi'nin yeniden açılması konusundaki gecikmeyle ilgili dün bir açıklama yaptı. Açıklamada, caddeninin tamamının trafiğe açılmasının Nisan ayında gerçekleşeceği belirtildi. Daha önce İzmirspor İstasyonu'nun 2010 Aralık ayı sonunda, Hatay İstasyonu'nun ise Ocak 2011'in sonunda üst düzenlemeleri de tamamlanarak Hatay bölgesinin trafiğe açılması konusunun kararlaştırıldığını belirten belediye yetkilileri, "Zemin şartlarının değişkenlik göstermesi nedeniyle Üçyol-Üçkuyular metro çalışmalarına ait hesapların bir bölümü revize edildi. İzmirspor İstasyonu Ocak, Hatay İstasyonu ise Şubat sonunda bitirilerek üst düzenlemeleriyle birlikte trafiğe açılacak. Göztepe, Poligon ve Fahrettin Altay istasyonlarının bulunduğu bölge ise Nisan ayı içinde trafiğe açılarak İnönü Caddesi tümüyle rahatlayacak" dedi.

Zemin şartları

İnşaatın en önemli safhalarından olan istasyonların yapımı sırasında zemin şartların değişkenlik gösterdiğini ve bu inşaatların binalara çok yakın olması nedeniyle proje hesaplarının bir kısmının revize edildiğini belirten yetkililer, "İstasyon ve tünel yapılarını birbirine bağlayan merdiven tünellerinin yapımında, zemin şartların değişiklik gösterdi. Bu imalatların binalara çok yakın olmasından dolayı projenin bu kısmına ait hesaplar revize edildi. Bunlara ilave olarak mevsim şartlarının elvermemesiyle birlikte inşaatta çalışılamayan günler gecikmeye sebep oldu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, İzmirspor İstasyonu'nun Ocak ayı sonunda, Hatay İstasyonu'nun ise Şubat ayı sonu itibariyle bitirilip üst düzenlemesi yapılarak bölgenin trafiğe açılması planlandı. İnönü Caddesi'ndeki Göztepe, Poligon ve Fahrettin Altay istasyonlarında da inşaatlar hızla devam ediyor. Nisan ayında gerekli üst düzenleme çalışmaları tamamlanarak bu bölgenin de trafiğe açılması gerçekleştirilecek" diye konuştu. Yetkililer, iş takviminde yaşanan gecikme nedeniyle tüm hemşerilerden özür dilediklerini belirterek, "Bugüne kadar göstermiş oldukları anlayış için teşekkür ediyoruz" dedi.

Caddenin çehresi değiştirilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yeniden düzenlenecek güzergah boyunca tüm kaldırımlar granit küp taşlarla yenileneceğini, turunç ağaçları dikileceğini söyledi. 6 kilometre gidiş-6 kilometre geliş olmak üzere toplam 12 kilometrelik İnönü Caddesi'nin yepyeni bir çehreye kavuşacak olan üst doku yenilemesine ilişkin proje çalışmalarının tamamlandığını belirten yetkililer, "Güzergahta kaldırım ve tretuvar düzenlemesi yapılacak. Metro çalışması nedeniyle bozulan ve yıpranan Varyant-Bayramyeri ile Üçkuyular arasındaki kaldırımlar tamamen yenilenecek. Kaldırımlarda, granit küp taş kullanılacak. Bayramyeri-Üçyol arasındaki orta refüjde bulunan demir korkuluklar kaldırılacak. Uygun yerlere, 3 metre aralıklarla turunç ağaçları dikilecek. Gerekli yerlere trafik ışıkları konacak ve yaya geçitleri yeniden düzenlenecek. İnönü Caddesi'nde bulunan aydınlatma ekipmanları yeraltına alınacak. Caddedeki reklam, pano ve afişler, Büyükşehir Belediyesi İlan ve Reklam Yönetmeliği'ne uygun hale getirilecek" dedi.

ETİKETLER: kent ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/inonu-caddesi-nisanda-arac-trafigine-acilacak_84715.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!