Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnönü Caddesi'nin Trafiğe Açılması Kararı Ertelendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını sürdürdüğü Üçyol-Üçkuyular Metro hattı çalışmaları kapsamında, geçtiğimiz Haziran ayında araç girişini yasaklandığı İnönü Caddesi'nin, 31 Aralık'ta trafiğe açılması hedefi gerçekleşmedi. Caddenin, Üçkuyular tarafından küçük bir bölümünün, en erken 15 Ocak'ta trafiğe açılabileceği belirtildi.

Yeni Asır Gazetesi
1 İnönü Caddesi'nin Trafiğe Açılması Kararı Ertelendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını sürdürdüğü Üçyol-Üçkuyular Metro hattı çalışmaları kapsamında, geçtiğimiz Haziran ayında araç girişini yasaklandığı İnönü Caddesi'nin, 31 Aralık'ta trafiğe açılması hedefi gerçekleşmedi. Caddenin, Üçkuyular tarafından küçük bir bölümünün, en erken 15 Ocak'ta trafiğe açılabileceği belirtildi.

Kayalık zemin

Toplam uzunluğu 5.5 kilometreyi bulan hat üzerinde yer alan istasyonların yapım çalışmalarına başlanması nedeniyle kapatılan caddeyle ilgili açıklama yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, bölgenin yılbaşında araç trafiğe açılacağını söylemişti. 20 Haziran'da okulların kapanmasının ardından araç trafiğinin yasaklandığı İnönü Caddesi'ndeki çalışmalar sırasında karşılaşılan sert kaya zeminin inşaata sekte vurduğu belirtildi. Özellikle Üçkuyular bölgesinde rastlanan kaya zemin mevcut makinelerle aşılamadı. Bunun üzerine yüklenici firma, bu sorunu çözmek için kaya delici makineler getirdi. Olumsuz koşullar, yapımı öngörülen istasyon yan duvarlarının iş takvimine uygun şekilde tamamlanmasını da engelledi.

İstasyon inşaatı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, geçtiğimiz Haziran ayında basın toplantısı düzenleyerek İnönü Caddesi'ni araç trafiğine kapattıklarını belirtmiş ve ne zaman tamamen açılacağı konusunda süre vermemişti. Kocaoğlu, bu açıklaması sırasında 8 ay içinde İzmirspor ve Hatay Metro istasyonlarının, hizmete sunmayı planladıklarını söylemişti. Başkan Kocaoğlu, geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda yaptığı açıklamada ise, İnönü Caddesi'ni 31 Aralık'ta yeniden araç trafiğine açmayı hedeflediklerini belirtmişti. Ancak, en iyimser tahminle İnönü Caddesi'ndeki çalışmaların Ocak sonu Şubat başında bitebileceği öngörülüyor. Bu süreçte, yolun tamamının olmasa bile bir kısmının daha araç trafiğine açılabilmesinin 15 Ocak'ı bulacağı belirtiliyor.

Kocaoğlu, bugün açıklama yapacak

Geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi Hastanesi-Evka 3 ve Üçyol-Üçkuyular metro inşaatlarında incelemelerde bulunan Başkan Aziz Kocaoğlu, bugün her iki projede de gelinen son durum hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla basın toplantısı düzenleyecek. Kocaoğlu'nun basın toplantısında, İnönü Caddesi'nin tamamı olmasa bile bir kısmının trafiğe açılabileceğini açıklaması bekleniyor.

ETİKETLER: kent ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/inonu-caddesinin-trafige-acilmasi-karari-ertelendi_84665.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Ön Proje aşamasında bu güzergahta ,zemin sondajı ; 1.Yapılmadımı? 2.Veriler hatalımıydı? 3.Ya da sondaj raporları dikkate alınmadı? Zeminin kayalık çıkması nasıl sürpriz olabiliyor. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!