Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Firmaları Yeni Dünya Düzenine Uyum Sağlamalı

İnşaat firmalarının ve emlak ofislerinin seri ilan sitelerine bağımlı olarak sürdürdüğü pazarlama şekilleri yeni dünya düzeninde yetersiz kalacağını öne süren Ekonomist Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, “Alternatif satış kanalları yaratan Gayrimenkul PR gibi çözümlere yönelinmeli” önerisinde bulundu.

yapi.com.tr
İnşaat Firmaları Yeni Dünya Düzenine Uyum Sağlamalı

Salgın sürecinin getirdiği zorunlulukla Gayrimenkul satış sektörü uzun zamandır yapmadığı bir şekilde teknoloji kullanımına ve dijital iletişim araçlarına yönelmeye başladığını belirten Ekonomist Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, “Bu girişimler her ne kadar etkili oluyormuş gibi görünse de seri ilan sitelerine bağımlılık devam edecek. İş yapış şekillerinin değişeceği yeni bir dünya düzenine girerken, alternatif pazarlama kanallarına yönelmek, Gayrimenkul satışlarının geleceğini olumlu etkileyecek.” dedi

G-7 ülkelerindeki inşaat firmalarının sadece odağındaki işleri yapıp, ürettikleri konutların satışı sürecini ‘alternatif pazarlama kanalları’ olan gayrimenkul ofisleri ile yürütmekte olduğunu ifade eden Yılmaz, ‘Türkiye’deki İnşaat firmaları ise hem konut üretip hem de kendileri satmak istiyorlar. Bunun için satış ofisleri kurup, personel istihdam edip, tanıtıma orantısızca para harcıyorlar. İnşaat firmaları bu klasik yöntemlerle hem zamanlarını hem paralarını ve en önemlisi enerjilerini boş yere harcıyorlar.” dedi.

 

 

Günümüzdeki emlak ofislerinin ilanı girip, brandayı asıp, müşterinin aramasını bekleme yönteminden daha fazla bir şey yapmadığını, İnşaat firmaları da işte bu yüzden emlak ofislerine yetki vermediğini ifade eden Yılmaz, “Ancak, alternatif pazarlama kanalları olan Gayrimenkul danışmanlık şirketleri ile çalışmanın inşaat firmalarına sonsuz faydaları var.” dedi

Prof Yılmaz inşaat firmalarına önerilerini şöyle sıraladı: “İnşaat firmaları, konutlarının satış işini, klasik emlakçılık modeli dışında, alternatif pazarlama kanalları olan Gayrimenkul PR modelleri ile çalışan, teknoloji odaklı ve gerçek alıcı kitlesine doğrudan ulaşabilen Gayrimenkul şirketlerine devretmelidir. İçinden geçtiğimiz bu süreçte dikkatleri kendine çeken inşaat firmaları, rekabette üstünlük sağlayacak, rakiplerinin müşterilerini kendilerine çekmeyi başaracaklardır. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı yeni dünya düzeninde, iş yapış şekilleri değişecek ve bu dönüşümü öngörüp, hemen uyum sağlayan inşaat firmaları, salgın sürecini en az hasarla atlatmayı başaracak.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-firmalari-yeni-dunya-duzenine-uyum-saglamali_179620.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!