Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Maliyetleri Yüzde 0,98 Arttı

İnşaat maliyet endeksi, Nisan-Mayıs-Haziran aylarını kapsayan 2007 yılı ikinci döneminde, bir önceki döneme göre toplamda yüzde 0,98, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,80 ve dört dönem ortalamalara göre ise yüzde 14,59 artış gösterdi.

Yeni Şafak Gazetesib>Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), yılın ikinci çeyreğine ilişkin bina inşaatı maliyet endeksini açıkladı. İnşaat maliyet endeksi, Nisan-Mayıs-Haziran aylarını kapsayan 2007 yılı ikinci döneminde, bir önceki döneme göre toplamda yüzde 0,98, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,80 ve dört dönem ortalamalara göre ise yüzde 14,59 artış gösterdi.

İşçilik ücretleri ve malzeme fiyatları da geçen yıla göre toplamda sırasıyla yüzde 4,36, ve yüzde 0,04 yükseldi. Bu yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre işçilik maliyetleri yüzde 13,69 ve malzeme endeksin de yüzde 3,7 artış gerçekleşti. Geçen yılın ikinci döneminde toplamda bir önceki döneme göre yüzde 14,6, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23,3 ve dört dönem ortalamalara göre de yüzde 12,6 artış oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-maliyetleri-yuzde-0-98-artti_55472.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!