Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Malzemeleri Sektörü Hedefini Belirledi

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener: "Türk inşaat malzemesi sanayisinde 2015'e kadar hedeflediğimiz ortalama yüzde 12 büyümeyi yakalayacağız" dedi.

yapi.com.tr
İnşaat Malzemeleri Sektörü Hedefini Belirledi

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener , TÜİK tarafından açıklanan birinci çeyrek dönem verilerinin ekonomi çevreleri tarafından beklenenin üstünde olarak yorumlandığına işaret ederek, bu verilerin pozitif gelişme yönünde gösterce olduğunu bildirdi. Sektörün bir önceki çeyrek döneme göre yüzde 5,9 büyümesini pozitif görmekle birlikte sürdürülebilir olmasını önemsediklerini dile getiren Yetişener, iç pazarda en büyük sorunların arasında kentsel dönüşümün yarattığı belirsizlik ve standarda uygun olmayan merdiven altı malzemelerin geldiğini vurguladı. Yetişener, bu konuda İMSAD olarak çalıştıklarını belirterek,  kentsel dönüşümün yarattığı belirsizlik, yenilikçi ürünlerin pazarda rekabet edebilmesi,  kalite ve  denetim konularında Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla  temaslarda bulunduklarını, hem yurt içi  hem de yurt dışında 2013’ün sektör için 2012’ye oranla daha olumlu geçeceğini  vurguladı. Türk inşaat malzemesi sanayisinde 2015'e kadar hedefledikleri ortalama yüzde 12 büyümeyi  yakalayacaklarını vurgulayan Yetişener, "Gerek istihdama katkısı gerekse cari açığa sağlanan pozitif katkının yanında sektörümüzün ihracattaki liderliği bunu kanıtlayan unsurlardır.  Yurt dışı pazarlar konusunda son dönemde İMSAD Başkanı olarak Rusya, Kazakistan ve Katar’da yaptığım olumlu temaslar ve gösterilen ilgiyi Türk inşaat sanayisinin bu bölgelerdeki gücünü artıracağının da bir göstergesi olarak yorumluyorum” dedi.

Taksim Gezi Parkı olaylarına da değinen Yetişener, durumun iyi değerlendirilmesi gerektiğini, iş adamları olarak her zaman istikrardan yana olduklarını, şiddetin her türlüsüne de karşı durduklarını belirterek,  ülkede çok sesli,  katılımcı, çoğulcu demokrasinin de gelişmesi gerektiğine inandıklarını kaydetti. Kaliteli inşaat malzemesi üretenler olarak konuya farklı bir açıdan bakılması gerektiğini  düşündüklerini vurgulayan Yetişener, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“Çevrecilerin ağaca, doğaya sahip çıkması, gençlerde, kamuoyunda farkındalık olması umut vericidir. Halkımızda bu farkındalığın ‘inşaatlarda kaliteli malzeme kullanımı’ konusunda da artması, kamuoyunun bilinçlenmesi gerektiğine inanıyorum. Ülkemizdeki yapıların sağlam, kalıcı ve estetik olması için özellikle kentsel dönüşümün başladığı bu dönemde kaliteli inşaat malzemesi kullanımında da her kesimde farkındalık yaratmalıyız.”

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-malzemeleri-sektoru-hedefini-belirledi-_109709.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!