Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Malzemesi İhracatı TCDD'den İlgi Bekliyor

Mantolama başta olmak üzere ileri yapı teknolojileri alanında üretim yapan Grofen'in Genel Müdürü Bülent Dertsiz, TCDD'nin destek vermesi halinde, Rusya, Türkmenistan ve Azerbaycan gibi ciddi inşaat malzemesi tüketen ülkelere ihracatın artacağını bildirdi.

Dünya Gazetesi
İnşaat Malzemesi İhracatı TCDD'den İlgi Bekliyor

Mantolama başta olmak üzere ileri yapı teknolojileri alanında üretim yapan Grofen'in Genel Müdürü Bülent Dertsiz, TCDD'nin destek vermesi halinde, Rusya, Türkmenistan ve Azerbaycan gibi ciddi inşaat malzemesi tüketen ülkelere ihracatın artacağını bildirdi. Halen TIR'larla yapılan taşımanın maliyetinin çok yüksek olduğunu belirten Dertsiz, TCDD'nin de yüksek kotalar koyması yüzünden sıkıntı yaşandığını, sorunun çözülmesi halinde bölgeye ihracatın artacağını anlattı.

2008 yılında faaliyete geçen Grofen'in kısa sürede büyük ilerleme sağladığını kaydeden Bülent Dertsiz, "Bizim devletten isteğimiz şu; TCDD'nin üreticilere karşı daha mantıklı davranması. Çünkü önümüze koyduğu kotalar yüksek. Ankara'da alçı sektörü, yapı kimyasalları sektörü ağırlıklı. Rusya bölgesi, Türkmenistan, Azerbaycan çok ciddi inşaat malzemesi çekiyor. Bu da ciddi navlun demek, nakliye demek. TCDD, bu konuya gerekli hassasiyeti gösterirse bizim iş hacmimiz çok çok artacak" dedi. Türkmenistan'a bir TIR'ı 6 bin 700 dolara gönderdikleri kaydeden Dertsiz, bir defada 24 ton alabilen bir TIR'ın çok yüksek maliyeti olduğunu, demiryolları vasıtasıyla nakliye masraflarının azaltılması halinde ihracatın artacağını vurguladı.

Isı yalıtımı yönetmeliği iyi denetlenmeli Isı yalıtımıyla ilgili yönetmeliğin devreye girmesine rağmen, denetimlerin çok iyi yapılamadığıni ifade eden Dertsiz, "Mantolamada verimli olabilmek için denetim mekanizmasının çok iyi işlemiş olması gerekiyor. Malzeme kalitesinin kontrollerinin çok sık yapılması gerekiyor. Amacına uymayan bir mantolamanın bina ısı yalıtım sisteminin uygulamasının verimini düşürüyor" diye konuştu.

Şirket olarak Ar-Ge'ye büyük önem verdiklerini bildiren Genel Müdür Bülent Dertsiz, özellikle restorasyonda kullanılan özel sıva, ince yüksek teknoloji sıvaları ve elastik sıvalar konusunda ilerleme sağladıklarını kaydetti.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-malzemesi-ihracati-tcddden-ilgi-bekliyor_84777.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!