Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Sektöründe Büyüme Bekleniyor

İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) "Ekonomi Beklenti Anketi"ne göre, inşaat sektörü 2011 yılında büyüme ve ciro artışı bekliyor.

Dünya Gazetesi
İnşaat Sektöründe Büyüme Bekleniyor

İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) "Ekonomi Beklenti Anketi"ne göre, inşaat sektörü 2011 yılında büyüme ve ciro artışı bekliyor. Ahşap, alçı, alüminyum, aydınlatma, bims (taş), cam, çatı, boru, boya, çimento, demir-çelik, gaz beton, harç, ısıtma-soğutma-havalandırma, katkı malzemeleri, kilit, pencere, plastik inşaat malzemeleri, prefabrik yapı elemanları, seramik, seramik sağlık gereçleri, vitrifiye, yalıtım, yapı kimyasalları ve tuğla-kiremit gibi alt sektörlerden temsilcilerin cevap verdiği İMSAD'ın "Ekonomi Beklenti Anketi"ne göre, iş dünyasının 2011 yılında genel beklentileri iyimser.

Katılımcıların yüzde 65'i, Türk ekonomisinin 2011 yılında yüzde 4-6 oranında, yüzde 24'ü ise yüzde 7-9 oranında büyüyeceğini öngörüyor.

Sektör yöneticilerinin yüzde 92'si, 2011 yılı toplam cirolarının 2010 yılı cirolarına göre artacağını belirtirken, inşaat sektöründe 2011 yılında büyümeye ilişkin öngörü olarak katılımcıların yüzde 46'sı yüzde 9-12 oranında, yüzde 43'ü ise yüzde 5-8 oranında sektörel büyüme bekliyor.

"2011 yılında inşaat sanayisinin büyümesi için yapılabilecekleri önem sırasına göre sıralar mısınız?" sorusuna inşaat malzemesi sanayicileri, istihdam ve vergi yüklerinin azaltılması, KDV oranının düşürülmesi, yeni finansman araçları sunulması ve kampanyalar düzenlenmesi, elektrik ve doğalgaz maliyetlerinin düşürülmesi, özel sektör inşaat yatırımlarının desteklenmesi ile tapu harçlarının indirilmesi yanıtlarını verdi.

Anket katılımcıları, ayrıca kayıt dışının önlenmesi için tedbirler alınması, konut kredisi vadelerinin uzatılması ve emlak vergilerinin düşürülmesi gibi taleplerde de bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektorunde-buyume-bekleniyor_85186.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!