Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Rönesans İnşaat'tan Halep'e 180 Milyon Dolarlık Yatırım

Libya, Suudi Arabistan, Katar Ve Türkmenistan'da yaptığı projelerle adından söz ettiren Rönesans İnşaat, Şam'da yarın gerçekleşecek imza töreniyle, 'Taj Halab' projesine başlayacak. Rönesans İnşaat, 'Taj Halab' projesi kapsamında, Halep'te 180 milyon dolarlık yatırımla, alışveriş merkezi, sinema, eğlence merkezi ile otel ve kongre merkezi yapacak.

yapi.com.tr / AA
Rönesans İnşaat'tan Halep'e 180 Milyon Dolarlık Yatırım

STRONG>Libya, Suudi Arabistan, Katar Ve Türkmenistan'da yaptığı projelerle adından söz ettiren Rönesans İnşaat, Şam'da yarın gerçekleşecek imza töreniyle, 'Taj Halab' projesine başlayacak. Rönesans İnşaat, 'Taj Halab' projesi kapsamında, Halep'te 180 milyon dolarlık yatırımla, alışveriş merkezi, sinema, eğlence merkezi ile otel ve kongre merkezi yapacak.

Türk yatırımcılar için parlayan bir yıldız olmaya başlayan Suriye'yi bu halkaya ekleyen Rönesans İnşaat, yarın Şam'da düzenlenecek törende Halep'in 'en büyük karma inşaat projesi' olarak ifade edilen 'Taj Halab'a imza atacak.

Merkezi Şam'da bulunan Cham Holding'in iştiraki olan Bena Proporties işbirliğiyle gerçekleştirilecek 'Taj Halab' projesi, alışveriş merkezi, 3, 4 ve 5 yıldızlı oteller, ofis, kongre merkezi, sinemalar, eğlence merkezleri ile diğer sosyal alanlardan oluşacak ve 180 milyon dolara mal olacak.

Türk markaları Suriye'de

Toplam 180 bin metrekare inşaat alanı üzerine kurulması ve 24 ayda tamamlanması öngörülen Taj Halab'ın yerleşim alanı 150 bin metrekareye ulaşıyor. 60 bin metrekare kiralanabilir alanı ve 160 dükkanın bulunduğu AVM'de Türk markaların da yer alması planlanıyor. 140 oda ve 10 süitten oluşan 4 yıldızlı Nov Otel, 130 odadan oluşan 3 yıldızlı Ibis Otel, 30 odadan oluşan 5 yıldızlı butik otel ve konferans merkezi, Taj Halab'ı bölgenin 'cazibe merkezi' haline getirecek.

Arazi içinde yer alan tarihi binalar ise 2 bin 500'er metrekarelik restoran ve ofis bölümü olarak hizmet verecek.

Halep Valiliği'nden alınan bu yap-işlet-devret projesi, 2013 yılı Ocak ayında tamamlanacak.

''Suriye verimli bir pazar''

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, Suriye'deki yatırımlarının Türkiye için çeşitli avantajlar sunduğunu belirterek, ''Başta Sayın Başbakanımızın ve hükümetimizin yoğun çabaları neticesinde bugün tüm komşularımızla çok iyi düzeyde olan karşılıklı ilişkiler, bu tür yatırımların önünü açmıştır. 2008 yılından bu yana iş alanımızı komşu ülkeleri içine alacak şekilde genişletiyoruz'' dedi.

İlk olarak Libya ardından Suudi Arabistan, Katar ve Türkmenistan'a yöneldiklerini bildiren Ilıcak, Suriye'nin de Türkiye açısından muazzam bir potansiyel taşıdığını kaydetti.

Erman Ilıcak, Taj Halab'ın, Suriye'deki Türk yatırımlarının vitrinini oluşturacağına, yeni iş olanakları yaratacağına ve iki ülke işbirliğinin büyük bir ivme kazanarak artacağına inandığını dile getirdi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ronesans-insaattan-halepe-180-milyon-dolarlik-yatirim_85184.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!