Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnşaat Sektöründe Stok Kontrolü Tarih Oluyor

Hilti, inşaat profesyonellerinin en büyük sorunlarından biri olan ekipman yönetimi konusunda geliştirdiği ON!Track uygulamasıyla kolaylık sunuyor.

yapi.com.tr
İnşaat Sektöründe Stok Kontrolü Tarih Oluyor

İnşaat endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, özellikle de birbirinden farklı lokasyonlarda ve şantiyelerde çalışılıyorsa, ekipman, demirbaş ve sarf malzemesi takibi yapabilmek olarak öne çıkıyor. Hilti tarafından yapılan araştırmalara göre; şantiyelerde ayda yaklaşık 30 saat ekipman aramak için harcanıyor ve Hilti müşterilerinin yüzde 65’i gerekli sertifikalarını, belgelerini ve bakım tarihlerini takip edemiyor. Bununla birlikte her ay ortalama iki ekipman kayboluyor ve bu kayıplar yılda yaklaşık 40 bin TL zarar anlamına geliyor. İşte bu noktada, yapı sektörünün inovatif markası Hilti, yenilikçi ekipman yönetimi çözümü Hilti ON!Track ile inşaat profesyonellerinin yardımına koşuyor.

Malzeme, ebat ve üretici ayrımı yapmaksızın şirketlerin envanterlerinde bulunan tüm ekipmanları kontrol etmelerini mümkün kılan kapsamlı ekipman yönetimi sistemi Hilti ON!Track, firmalara büyük zaman tasarrufu sağlayarak pazarda önemli bir rekabet avantajı elde etmelerine katkıda bulunuyor. Hilti ON!Track, inşaat profesyonellerinin tüm makineleri, güvenlik ekipmanlarını ve belgeleri takip etmesini, bakım aralıklarına dair sistemden uyarılar almasını, eğitim ve sertifika gibi çalışan belgelerini güncellemesini, garanti ve Hilti “2 yıla kadar masraf yok“ uygulaması sürelerini, kiralık araç ve makinelerin iade tarihlerini ve daha bir çok iş takibini tek noktadan yapmasına imkan tanıyor.

Tam bir envanter kaydı tutuyor
Hilti ON!Track, herhangi bir zamanda ekipmanların nerede olduklarını, mevcut durumlarını ve hangi çalışanın sorumluluğunda olduklarını gösteren tam bir envanter kaydı tutuyor. Bu yeni nesil çözüm kapsamında, sistemde yer alan her bir ekipmanın gövdesine en zorlu iş sahası koşullarına bile dayanacak şekilde tasarlanan barkotlu etiketler yerleştiriliyor. Etiketler, bir mobil ağ veya Wi-Fi aracılığıyla sağlanan internet bağlantısı üzerinden Hilti ON!Track mobil uygulamasında bulunan tarayıcı yardımıyla okunuyor. Bu uygulama, bulut tabanlı kayıtları anında güncelleyerek kullanıcıların mobil cihazlar veya web tarayıcıları üzerinden güncel kayıtlara erişmelerine imkan tanıyor.

Kayıplar minimize ediliyor
Tüm etiketli ekipmanların izlenmesini ve aranmasını mümkün kılan Hilti ON!Track sayesinde kayıplar minimize ediliyor. Her bir ekipman çalışanlara zimmetleniyor, ürünlerin transferi hızlanıyor ve envanter listeleri daha hızlı çıkarılıyor. Ekipman yönetimi için kullanılan basılı kopyaları, excel sayfaları veya yoğun manüel çalışmayı geride bıraktıran Hilti ON!Track ile uzun zaman alan stok kontrolleri tarihe karışıyor. Hızlı olduğu kadar doğru stok kontrolü sağlayan Hilti ON!Track; çalışanların görevlerini daha kısa sürede tamamlayabilmelerine imkan tanırken, aynı zamanda ekipmanların bakımlarını da optimize ederek bakımların zamanında yaptırılmasına olanak sağlıyor.

Doğru maliyet kontrolü için envanter optimizasyonu
Bataryalar, aksesuarlar ve sarf malzemeleri gibi ekipman ihtiyacının hızlı ve güvenli bir şekilde belirlenmesi, el-kol titreşimi ve toz maruziyet limitleri gibi ekipmanlarla ilgili bilgilerin depolanabilmesi ve daha pek çok avantaj sunan Hilti ON!Track; kullanımdaki ve sahadaki süresini göstermek, her bir ekipmanın toplam maliyeti hakkında şeffaflık sağlamak ve daha doğru maliyet kontrolünü mümkün kılmak için tüketime uygun ekipmanların sarfiyatlarını denetlemek suretiyle envanter optimizasyonu da sağlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektorunde-stok-kontrolu-tarih-oluyor_163592.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!