Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Şirketine 11 Eylül Davası

11 Eylül saldırılarında ölenlerin yakınları, El Kaide, Suudi Arabistan ve Irak’tan sonra bu kez ikiz kuleleri inşa eden şirkete dava açtı. 11

NTV-MSNBCb>11 Eylül saldırılarında ölenlerin yakınları, El Kaide, Suudi Arabistan ve Irak’tan sonra bu kez ikiz kuleleri inşa eden şirkete dava açtı.
11 Eylül mağdurlarının New York ve New Jersey inşaat kuruluşuna dava açma gerekçesi, saldırılarda yıkılan ikiz kulelerde gerekli güvenlik önlemlerinin alınmaması ve tahliye işlemlerinde yapılan hatalar.
11 Eylül saldırılarında hayatlarını kaybedenlerin yakınları, son olarak Dünya Ticaret Merkezi’nin sahibi “New York ve New Jersey İnşaat Kuruluşu”na dava açtı. Bin kişinin açtığı dava, Irak’a açılan tazminat davasının da görüleceği Manhattan Federal Mahkemesi’nde ele alınacak.
Mahkemeye sunulan dava dilekçesinde, kuruluş ihmalkarlıkla suçlanıyor. Buna göre, güvenlik alanındaki yetersizlikler ve inşaattan kaynaklanan birtakım hatalardan dolayı, saldırılar sonrasındaki tahliye işlemlerinde sorunlar yaşandı. Bu durum da can kaybının artmasına neden oldu.
New York ve New Jersey inşaat kuruluşuna karşı bir dava da ikiz kulelerin altında jeneratörü bulunan bir şirketten geldi. 5 milyon dolarlık bir tazmniat davası açan şirket, kuruluşu New York eyaletinde uygulanması gereken güvenlik önlemlerini yerine getirmemekle suçluyor.
11 Eylül saldırılarında hayatını kaybedenlerin yakınları daha önce de eylemden sorumlu tuttukları Suudi Arabistan ve Irak aleyhinde tazminat davaları açmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sirketine-11-eylul-davasi_1702.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!