Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat ve Finans Sektörü İMSAD’ın Önderliğinde İşbirliği Yapıyor

İMSAD, inşaat sektörü ile finans sektörü arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine yönelik olarak 31 Ekim 2008 tarihinde Mövenpick Otel’de “İnşaat Sektörü ile Finans Sektörü Ortak Toplantısı” düzenledi. Basına kapalı olarak düzenlenen toplantıya on iki bankadan toplam on üç üst düzey yönetici katıldı. İMSAD Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır

yapi.com.tr
İnşaat ve Finans Sektörü İMSAD’ın Önderliğinde İşbirliği Yapıyor

İMSAD sektörler arası işbirliğini geliştirmek amacıyla Yönetim Kurulu üyeleri ve Bankalar Birliği üyesi 18 bankanın davetli olduğu basına kapalı bir toplantı düzenledi. Toplantıda Türkiye’nin yeni konut ihtiyacının devam edeceği ve özellikle yakın dönemde mevcut konut stokunun iyileştirilmesi konusundaki talebin artacağından hareketle, bankaların her iki konuda yeni modeller geliştirmesi gerektiği vurgulandı.

İMSAD İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği, inşaat sektörü ile finans sektörü arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine yönelik olarak 31 Ekim 2008 tarihinde Mövenpick Otel’de “İnşaat Sektörü ile Finans Sektörü Ortak Toplantısı” düzenledi. Basına kapalı olarak düzenlenen toplantıya on iki bankadan toplam on üç üst düzey yönetici katıldı. İMSAD Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Türk İnşaat Sektörünü, ekonomideki önemi ve İMSAD’ın rolünü anlatan bir sunum yaptı.

Kahvaltı eşliğinde sohbet ortamında gerçekleşen toplantıda İMSAD Yönetim Kurulu üyeleri; Oktay Alptekin, Dr. Murat Akdoğan, Ferdi Erdoğan, Fethi Hinginar, Güven Cantürk, Fuat Ekmekçioğlu, Ertuğrul Şen ve Dündar Yetişener; küresel finans krizi nedeniyle yatırım ve işletme kredilerindeki daralmayı vurgulayarak çeşitli ülkelerde (Rusya, İngiltere vb.) özellikle inşaat sektöründe talebi canlı tutmaya yönelik alınan tebdirleri ortaya koydular. Ayrıca, Türkiye’nin yeni konut ihtiyacının devam edeceği ve özellikle yakın dönemde mevcut konut stoğunun iyileştirilmesi konusundaki talebin artacağından hareketle, bankaların her iki konuda yeni modeller geliştirmesi gerektiği belirtilerek; bu konu ve İMSAD’ın öncülüğünde yürütülecek 'Binalarda Enerji Verimliliği' çalışmalarında İMSAD ile işbirliği yapılması önerildi.

Toplantıya katılan tüm finans yöneticileri, inşaat ve finans sektörünün ancak birlikte var olacağı ve büyüyeceğin, dolayısıyla aynı gemide olunduğunu özellikle vurgulayarak; İnşaat sektörü ve finans sektörünün birlikte, işbirliği içinde hareket etmesi gerektiğinin altı çizildi. İnşaat ve bankacılık sektörlerinin bir bütün olarak kabul edilmesi gerektiğini de belirten yetkililer,  finans sektörünün inşaat sektörünün tümüne ulaşması için İMSAD‘ın doğru adres olduğunu ifade ettiler.

Toplantıya katılan bankalar

Akbank T.A.Ş.     
Türkiye Halk Bankası A.Ş.
Citibank A.Ş.     
HSBC Bank A.Ş.
TEB, Türkiye Ekonomi Bankası A.Ş.  
Şekerbank T.A.Ş.
Finansbank A.Ş.    
Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.
Fortis Bank A.Ş.    
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.
Türkiye İş Bankası A.Ş.    
T.C. Ziraat Bankası A.Ş.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-ve-finans-sektoru-imsadin-onderliginde-isbirligi-yapiyor_64615.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!