Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnsan Sarrafı Asansör

Maslak'taki 145 metrelik Sun Plaza, teknoloji harikası akıllı asansörleriyle dikkat çekecek. Akıllı asansörler çalışanların ineceği katı bilecek. İ

Sabah
İnsan Sarrafı Asansör

aslak'taki 145 metrelik Sun Plaza, teknoloji harikası akıllı asansörleriyle dikkat çekecek. Akıllı asansörler çalışanların ineceği katı bilecek.

İstanbul Maslak'ta göğe doğru yükselen ve tamamlandığında Maslak'ın en yüksek iş merkezi haline gelecek olan 145 metre yüksekliğindeki Sun Plaza, teknoloji harikası akıllı asansörleriyle de dikkat çekecek. Eski bir fabrikanın bulunduğu arazi üzerine yapılan Sunjut firmasına ait Sun Plaza, toplam 37 kattan oluşuyor. Sun Plaza'ya, ileri teknolojiye sahip 12 adet Schindler marka asansör konacak. Plaza'nın yapımı tamamlandığında, asansör lobisinde buton aramak, 'dong' seslerine koşup asansörün hangi kata gideceğini merakla beklemek gibi endişelerde yerini, teknoloji harikası bu cihazlara bırakacak.

YAKA KARTLARI TARİH OLACAK
Bu binada asansörler, bina sakinlerini "gözünden" tanıyacak, ziyaretçileri direkt olarak geldikleri kişiye götürecek. Akıllı asansör, bina çalışanının asansöre girmeden önce önünden geçtiği ve kişisel bilgilerinin depolandığı güvenlik aparatı "iris (retina) okuyucular" sayesinde kişiyi tanıyacak, hangi kata gideceğini bilecek ve onu, uygun asansöre yönlendirecek. Binada ziyaretçiler için kurulacak kontrol sistemi sayesinde danışma masalarına da ihtiyaç kalmayacağı belirtiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insan-sarrafi-asansor_23877.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!