Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Intertraffic İstanbul

Intertraffic İstanbul 2019 Ödülleri Sahiplerini Buldu

İstanbul Fuar Merkezi’nde 10 Nisan’da başlayan ve 12 Nisan tarihine kadar sürecek olan Intertraffic İstanbul 10. Uluslararası Altyapı, Trafik Yönetimi, Akıllı Ulaşım, Yol Güvenliği ve Park Sistemleri Fuarı uluslararası sektör profesyonelleri ile kamu yetkililerini bir araya getiriyor.

yapi.com.tr
Intertraffic İstanbul 2019 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Intertraffic İstanbul, ticari iş birlikleri kurulmasına aracılık etmesinin yanı sıra konferans ve yarışma programı ile de katılımcı ve ziyaretçilerine zengin kapsamlı bir ev sahipliği yapıyor. Fuar kapsamında güvenlik, altyapı, trafik yönetimi ve akıllı mobilite kategorilerinde Intertraffic İstanbul Bilim Kurulu tarafından değerlendirilen projeler arasında ödül alan katılımcı firmalar belli oldu.  

Aselsan, Türkiye Jandarma Genel Komutanlığı’nın kullanımı için tasarlayıp ürettiği ‘Mobil Plaka Tanıma Sistemi’ (MPTS) ile Yol Güvenliği ödülünün  sahibi oldu.

Ekaldes Lighting, direk gövdesi üzerinde LED ışıkları bulunan ve daha iyi görünürlük için trafik ışıkları ile aynı anda estetik olarak çalışan benzersiz ve yenilikçi ‘Alüminyum Trafik LED’li Sinyal Direkleri’ ile Altyapı kategorisi ödülünün sahibi oldu. LED ve yaya aydınlatma ile yeni nesil alüminyum trafik sinyal direkleri %100 geri dönüştürülebilir malzeme ve LED teknolojisinin gücünü çevre dostu benzersiz bir trafik işareti direğinde birleştirmiştir.

Trafik Yönetimi kategorisinde; 'Bluepath', bir karayolu ağının yolculuk talebini, dijital haritadaki yol tabanlı yol tarifleri ve dağıtımlarıyla tanımlayabilen, kendi adını taşıyan yazılımıyla ödülün sahibi oldu. Sistem; OD Matrix’in tahminine, ikili analizlere dayanarak yolculuk oluşturma ile çekim oranlarının ve yönlü trafik akışının belirlenmesine göre makro ölçekli trafik yönetimi kararlarının verilmesini sağlamaktadır.

Parabol Yazılım, şehrin en doğru, gerçek zamanlı trafik koşullarının yol kullanıcılarıyla paylaşıldığı ‘Dinamik Trafik Asistanı’ mobil uygulaması ile Akıllı Ulaşım ödülünün sahibi oldu. Bunun için birlikte çalışabilen bir sisteme sahip, tüm yollarla ilgili bilgileri paylaşan, trafik yöneticilerini, akıllı ulaşım sistemlerini ve vatandaşları birbirine bağlayan, günlük bir trilyondan fazla veriyi işleyen, bulut bilişimi ve büyük veriler ile zenginleştirilen bir mobilite platformu geliştirilmiştir.

Tüm ödül kategorileri içerisinde yapılan değerlendirme sonunda, Intertraffic İstanbul Özel Ödülü’nün sahibi Aselsan olmuştur.

Intertraffic İstanbul’un 2. ve 3. gününde AUS Uygulamaları, Trafik Güvenliği ve Yönetimi, Hizmet Olarak Akıllı Ulaşım ile Yaya ve Bisiklet Uygulamaları konuşulacak ve Serbest Kürsü’de değerli hocalar Ulaşım Politikaları ve Eğitimi’ni tartışacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/intertraffic-istanbul-2019-odulleri-sahiplerini-buldu_172006.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!