Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Irak'a İhracatta 'Kalite Kontrol ve Gözetim' Belgesi Şartı

Habur Mülki İdare Amirliği, Irak'a ihracat yapacak firmaların 21 Mayıs'tan itibaren 'Kalite Kontrol ve Gözetim' belgesi almadan Habur Sınır Kapısı'ndan geçiş yapamayacağını duyurdu.

yapi.com.tr / AA
Irak'a İhracatta 'Kalite Kontrol ve Gözetim' Belgesi Şartı

Irak'a ihracat yapacak firmaların 'Kalite Kontrol ve Gözetim' belgesi almadan 21 Mayıs'tan itibaren Habur Sınır Kapısı'ndan geçiş yapamayacağı bildirildi. Şırnak Valiliği Habur Mülki İdare Amirliği'nden yapılan açıklamada, Irak merkezi yönetimi ve kuzeydeki bölgesel yönetimin ithalatta sevk öncesi denetim çalışmaları kapsamında, SGS ve Bureau Veritas firmalarıyla anlaşma imzaladığı anımsatıldı. Açıklamada, yaklaşık bir aydan bu yana yapılan ikili görüşmeler neticesinde ertelenen uygulamanın, 21 Mayıs 2012 günü yürürlüğe gireceği belirtildi.
    
İpekyolu Gümrük Müdürlüğü'nde SGS ve Bureau Veritas adlı uluslararası gözetim şirketlerinden belge almayan firmaların ürünlerini taşıyan araçların gümrük ve tescil işleminin yapılmayacağı vurgulanan açıklamada, ''Irak gümrüğüne gerekli belgeyi ibraz edemeyen ve bu kapsamda ürün taşıyan araçlar derhal Türkiye'ye gönderilecektir. Firmalarımızın Irak hükümetinin uygulamaya koyduğu kalite kontrol ve gözetim belgesi için ilgili firmalarla en kısa zamanda görüşmeleri hem firmalarımız açısından hem de ülkemiz açısından çok önemlidir'' denildi.

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/iraka-ihracatta-kalite-kontrol-ve-gozetim-belgesi-sarti_91869.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!