Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Irak'tan Türk Firmalara 'Havaalanı' Daveti...

Irak Ulaştırma Bakanı Bahnam Ziya Boulous, havalimanlarını uluslararası hava trafiğine açmayı düşündüklerini ve bu havalimanlarının tevsi projeleri

Milliyetb>Irak Ulaştırma Bakanı Bahnam Ziya Boulous, havalimanlarını uluslararası hava trafiğine açmayı düşündüklerini ve bu havalimanlarının tevsi projelerinde Türk firmalarının birikimine ihtiyaç duyduklarını belirterek, Türk firmalarından, Kerkük ve Musul havaalanları projesiyle ilgilenmelerini istedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı ziyaret eden Boulous, Irak'ın yeniden yapılanmasında tüm alanlarda Türk firmalarına ihtiyaç bulunduğunu ifade etti.
Boulous, iller düzeyindeki havalimanlarını, uluslararası hava trafiğine açmayı düşündüklerini ve bu havaalanlarının tevsi projelerinde Türk firmalarının birimine ihtiyaç duyduklarını belirtirken, Mersin - İskenderun limanlarının 1990 öncesi faaliyetlerine döndürülmesi konusunu da ziyarette görüşeceklerini söyledi.

İkinci kapı açılıyor
Yıldırım da 1 Ağustos 2003 tarihinde kesilen tren seferlerinin yeniden başlatıldığını, belirterek, "Ovadere sınır kapısı açılması konusunda hükümet olarak karar verdik. Yapımı konusunda Japonlar'dan gerekli kredi temin edildi" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iraktan-turk-firmalara-havaalani-daveti-_8365.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!