Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ABD, Irak'ta İş Yapmak İsteyen Türk Firmaları Seminerlerle Bilgilendirecek

ABD, Irak'ta iş yapmak isteyen Türk firmalarını, Ankara, İstanbul ve İzmir'de düzenleyeceği seminerlerde bilgilendirecek. ABD'nin Ankara Büyük

Dünyab>ABD, Irak'ta iş yapmak isteyen Türk firmalarını, Ankara, İstanbul ve İzmir'de düzenleyeceği seminerlerde bilgilendirecek.
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan duyuruda, Washington hükümetinin, Irak'ın yeniden yapılanmasına ilişkin ihalelere katılabilecek ülkeler listesine dahil ettiği Türkiye ile Irak arasındaki iş ve ticaret bağlarını güçlendirmekte kararlı olduğu ifade edilirken, Irak'la yapılacak ticaret ve yatırımdaki artışın, bağımsız bir Irak'ın oluşumu ve Türkiye ekonomisi açısından faydalı olacağı belirtildi.

ABD Ticaret Bakanlığı'nın, Irak yeniden yapılanma girişimini desteklemek amacıyla Bakan Don Evans önderliğinde bölgesel bir program başlattığı, bu bağlamda ABD Hükümetinin, Irak'la ticaret ve yatırım artışını teşvik amacıyla Türkiye'deki yerel iş kurumları, hükümet ve gayrı resmi kuruluşlarla birlikte çalışacağı kaydedildi.

Bu çerçevede, Türkiye'deki ABD Ticaret Ataşeliği'nin, yerel ticaret ve sanayi odalarıyla işbirliği içinde Ankara, İstanbul ve İzmir'de 6-8 Ocak'ta, Türk firmalarına Irak'la ticaret konusunda ayrıntılı bilgi vermek amacıyla bir dizi seminer düzenleyeceği bildirildi.

Ayrıca çok sayıda Türk firmasının, 11-13 Ocak'ta Ürdün'de yapılacak Irak'ın yeniden yapılandırılması konulu ticaret fuarı 'Outreach 2004'e katılacağı belirtildi.

Duyuruda, Irak'ın yeniden yapılandırılması sürecine katılan Türk firmaları için, gerek Irak'ın altyapısının iyileştirilmesi, gerek artan ikili ticaretten faydalanması çerçevesinde önemli fırsatların bulunduğu ifade edildi.

Pek çok Türk firmasının halen Irak pazarında faaliyette olduğu belirtilirken, Nisan 2003'ten bu yana ABD Hükümeti'nin Türkiye'den Irak için 150 milyon dolarlık yakıt satın aldığı kaydedildi.

Türk şirketlerinin, 18 milyar dolara varan Irak'ın yeniden yapılandırılması ihalelerine katılma hakkına sahip olduğu hatırlatılan duyuruda, ihalelerle ilgili bilgilere "www.rebuilding-Iraq.net" adresinden ulaşılabileceği bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abd-irakta-is-yapmak-isteyen-turk-firmalari-seminerlerle-bilgilendirecek_8505.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!