Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İş Adamları Sırbistan’da

Sırbistan pazarını yakın takibe alan ve bu ülkeden iş adamı heyetini önceki yıl İzmir’de ağırlayan İzmir Genç İş Adamları Derneği (İGİD) bu defa 30 kişilik heyet ile Sırbistan’a gidiyor.

Hürriyet EGE
İş Adamları Sırbistan’da

Sırbistan pazarını yakın takibe alan ve bu ülkeden iş adamı heyetini önceki yıl İzmir’de ağırlayan İzmir Genç İş Adamları Derneği (İGİD) bu defa 30 kişilik heyet ile Sırbistan’a gidiyor.

İzmir Valisi M. Cahit Kıraç’ın da katılacağı ziyarette, İzmir heyetinde kentteki birçok firmanın sahipleri yer alacak. Belgrad’da iş adamlarının yanı sıra Bakanlık düzeyinde görüşmeler de yapacak olan İzmirli genç patronlar, 30 milyar dolar dış ticaret hacmine sahip Sırbistan’daki Türk ürünlerinin pazar payını artırmaya çalışacak.

Hedef çevre ülkeler

İGİD Başkanı Mehmet Timuroğlu, gezi ile sadece Sırp pazarını değil Sırbistan’ın çevresindeki diğer ülkeleri de hedeflediklerini söyledi. Geçen ekim ayında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Sırbistan’a yaptığı ziyaret ile yeni bir döneme giren iki ülke ilişkileri İzmirli genç iş adamlarının yapacağı ziyaret ile yeni boyut kazanacak. Timuroğlu, tüketim eğilimi ve alım gücü yüksek 10 milyonluk komşu pazarının gözardı edilemeyeceğini vurguladı. Timuroğlu, “Sırbistan yönetimi, Türkiye’yi bölge gücü olarak görüyor ve işbirliğini artırmayı hedefliyor. Sırbistan, Rusya’nın yanı sıra Yugoslavya’dan kopan diğer ülkelere açılmada da kilit rol üstleniyor. Özellikle inşaat, gıda ve tekstil sektörü için büyük fırsatlar barındıran Sırbistan’da hemen her sektör için iş imkanı var” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/is-adamlari-sirbistanda_76985.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!