Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İşçilere Mühendis Desteği

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulunu oluşturan 19 Odanın yönetim kurulu üyeleri İKK Sekreteri Ferdan Çiftçi ile Çiğli Tariş İplik Fabrikasından çıkarılan işçilere destek ziyaretinde bulundu.

Hürriyet Ege
İşçilere Mühendis Desteği

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulunu oluşturan odaların yöneticilerinden oluşan 40 kişilik bir grup Tariş işçilerine destek ziyaretinde bulundu.

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Ferdan Çiftçi başkanlığında yapılan ziyarette işçiler grubu “Asla yalnız yürümeyeceksin” sloganıyla karşıladı. Ferdan Çiftçi işçilere hitaben yaptığı konuşmada, “Dün Tekel’de olanlar bugün Tariş’te yaşanıyor. Ancak bunlar öngörülmemiş sonuçlar değil. Bunlar, IMF ve Dünya Bankası eliyle dayatılan neoliberal ekonomi politikalarının can yakıcı sonuçlarıdır. Tariş Çiğli İplik Fabrikasının açıldığı günü anımsıyorum. ‘100 bin iplik fabrika’ manşetleriyle açılmıştı. Artık böyle sevindiren, istihdam artırıcı üretim yatırımları göremiyoruz. Tam aksine birbiri ardına kapanan fabrikaları, sönen bacaları görüyoruz. Bunun sorumlusu çalışanlar, işçiler değildir. Ama en ağır bedeli onlar ödüyorlar.

Ülkemizdeki hızlı yoksulaşmanın ve işsizliğin sorumluları ise hiç bedel ödemeden, IMF ve Dünya Bankası Politikalarını uygulamaya devam ediyorlar. Bizler Tariş işçilerinin haklı mücadelesini destekliyoruz. Bugünden sonra da destekleyeceğiz ve birlikte olacağız. Tüm emekçi arkadaşlarımızı yürekten selamlıyoruz” dedi.

TMMOB ekibi ziyaretin ardından alkışlarla ve sloganlarla uğurlandı.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/iscilere-muhendis-destegi_77928.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!