Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Isı Yalıtımının Yaşadığımız Çevre ile Olan İlişkisi'

Betek Boya ve Kimya San. A.Ş. Isı Yalıtım Ürün Yöneticisi Çağdaş Korkmaz tarafından gerçekleştirilen 'Isı Yalıtımının Yaşadığımız Çevre ile Olan İlişkisi' başlıklı sunum 34. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul'un üçüncü gününde (29 Nisan 2011) EkoDünya Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirildi. Etkinlikte; ısı yalıtım uygulamalarının çevrenin korunmasına ve

yapi.com.tr
'Isı Yalıtımının Yaşadığımız Çevre ile Olan İlişkisi'

Betek Boya ve Kimya San. A.Ş. Isı Yalıtım Ürün Yöneticisi Çağdaş Korkmaz tarafından gerçekleştirilen 'Isı Yalıtımının Yaşadığımız Çevre ile Olan İlişkisi' başlıklı sunum 34. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul'un üçüncü gününde (29 Nisan 2011) EkoDünya Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirildi. Etkinlikte; ısı yalıtım uygulamalarının çevrenin korunmasına ve küresel ısınmaya olan etkileri ile çevre koşullarına uygun ısı yalıtım kalınlığı ve son kat boya seçiminin önemi üzerine konuşuldu.

Sunumuna ısı yalıtımı hakkında detaylı bilgi vererek başlayan Korkmaz, ısı yalıtımının kış mevsiminde olduğu kadar yaz mevsiminde de tasarruf sağladığına dikkat çekti. Isı yalıtımı ve tasarruf arasındaki ilişkiye vurgu yapan Korkmaz, "Ülkemizde mevcut, yaklaşık 20 milyon konutta her yıl ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılan yakıtlar için yaklaşık 15 Milyar Dolar para harcanıyor" dedi.

Isı yalıtımında cephelerin önemine değinen Korkmaz, "Neden ısı yalıtımı yapıyoruz?" başlığı altında temel gerekçeleri ekolojik (çevresel), ekonomik, bireysel fayda başlıkları altında detaylandırdı. Toplam enerji tüketiminde, yenilenebilir enerji konusunda ve sera gazı salınımında alınabilecek önlemlerden de bahseden Korkmaz Avrupa Birliği’nin '20 20 20' projesi hakkında bilgi verdi.

'Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği'nin faydalarını da sunumunda tartışan Korkmaz, "Binalarda Enerji Performans Belgesi'nin katkılarıyla çevreyi ne kadar koruduğumuzu ve çevreye ne kadar zarar verdiğimizi listeleyebildiğimizi listeleyebiliyoruz" dedi.

Filli Boya olarak sektöre sunmuş oldukları Capatect Isı Yalıtım Sistemleri’ni kendi tesislerinde ürettiklerini ifade eden Korkmaz, son kat boya seçimi konusuna değinerek Capatect-S ve Capatect-W ısı yalıtım boyaları hakkında bilgi verdi.

ETİKETLER: yeşil firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/isi-yalitiminin-yasadigimiz-cevre-ile-olan-iliskisi_87091.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!