Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İSİB, İlk Sanal Heyetiyle Kazakistan’a Çıkarma Yaptı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin 15-16 Eylül 2020 tarihlerinde Kazakistan’a düzenlediği ilk sanal heyet organizasyonu 150 saat süren toplam 226 birebir görüşme ile tamamlandı.

yapi.com.tr
İSİB, İlk Sanal Heyetiyle  Kazakistan’a Çıkarma Yaptı

Türkiye’den 22 firmanın, Kazakistan tarafından ise 74 firmanın katıldığı sanal heyet organizasyonunda toplam 392 yetkili, toplantılarda ticari süreçlerin geliştirilmesi ve yürütülmesi yönünde bilgi alışverişinde bulundu. Türk İklimlendirme Sanayi firmalarının ısıtma, soğutma, havalandırma, klima, tesisat ve yalıtım malzemeleri ürün grupları bazında iştirak ettiği toplantılara Kazakistan’ın toplam 7 farklı şehrinden iklimlendirme, inşaat, taahhüt ve tasarım, tarım, madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar katıldı.  

14 Eylül 2020 tarihinde Kazakistan Büyükelçimiz Ufuk Ekici, Nur-Sultan Ticaret Müşavirleri Selçuk Oktay ve Erk Oyal, Almatı Ticaret Ataşesi Osman Boztepe, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, İSİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kazakistan Sanal Heyet Başkanı Levent Aydın ile katılımcı firmaların temsilcilerinin yer aldığı bir bilgilendirme toplantısı ile başlayan Kazakistan Sanal Heyet Organizasyonu, 15 ve 16 Eylül 2020 tarihlerinde yapılan 40'ar dakikalık 226 ikili iş görüşmesi ile tamamlandı. Toplam 150 saat süren görüşmeler zoom programı üzerinden yapıldı.

Türk İklimlendirme Sanayisi açısından bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kazakistan Sanal Heyet Başkanı Levent Aydın, organizasyon ile ilgili şunları ifade etti: “İSİB olarak düzenlediğimiz Kazakistan sanal heyet toplantımız oldukça verimli geçti ve beklentileri karşıladı. İki günde biteceğini öngördüğümüz toplantılar ve görüşmeler uzayarak 4 güne yayıldı. Her firmamız yaklaşık 10 adet görüşme yaptı. Kazakistan tarafındaki muhataplarımızdan da çok olumlu geri dönüşler aldık. 10-15 günlük periyotta katılımcı firmalarla yapılacak anket çalışması ve birebir görüşmelerle toplantımızın somut verimliliğini ölçeceğiz. İklimlendirme sanayi ürünleri genelde yatırım mallarından oluştuğu için bu etkinliğin ticarete dönüşmesinin 6 ay ile 1 yıl arasında süreceğini öngörüyoruz. 1 yıl sonra Kazakistan sanal heyet organizasyonumuzun gerçek değerini ve oluşturduğu hacmi göreceğiz. İSİB olarak bu tip sanal heyet organizasyonlarındaki  nihai hedefimiz pandemi ile beraber zayıflayan ticari ilişkilerimizi geliştirirken satış hacmimizi de büyütmektir.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/isib-ilk-sanal-heyetiyle-kazakistana-cikarma-yapti_181887.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!