Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"İskele Bizim" Diyenler, İskelede Çay İçecek

Barbaros Hayrettinpaşa İskelesi'nin halkın kullanımına kapatılmak istenmesi üzerine Abbasağa Forumu iskelede eylem yapma kararı aldı.

yapi.com.tr
"İskele Bizim" Diyenler, İskelede Çay İçecek

Beşiktaş Abbasağa Forumu, konu ile ilgili olarak bilgi edinme hakkı çerçevesinde İBB'ye dilekçe gönderdi. Dilekçeye net bir yanıt gelmemesi üzerine Abbasağa Forumu iskelede eylem yapma kararı aldı.

20 Eylül Cuma günü saat 19.30'da Beşiktaş'ta bulunan Barbaros Hayrettin Paşa İskelesi önünde çay içilecek. Eylemin çağrı metni şu şekilde;

Barbaros Hayrettin Paşa İskelesinin satılma planlarına karşı sesimizi çıkartalım

Çaylarımızı Demleyelim, İskelemize Gidelim

Beşiktaş'ın ve tüm İstanbul’un ayrılmaz parçası, deniz ulaşımımızın  önemli durağı olan Kadıköy İskelesi'ni bizlere kapatma planları yapılıyor.  AKP'nin doğayı ve kentleri sermaye lehine talan etme politikalarının bir örneğini daha yaşıyoruz.

Başbakan Dolmabahçe'yi ofis olarak kullanmaya başladığı zaman, bir anda Akaretler durağı yok oldu. Ardından sahilimize bizlerin kullanamayacağı lüks bir otel diktiler. Tayyip Erdoğan, misafirlerini yanı başında ağırlasın diye belki de. Şimdi de iskelemize göz diktiler. Sahil yolu, durak ve iskele bölgesinde ilginç bir 'dönüşüm' yaşandı: “Tayyip Erdoğan'ın ofisi, oteli, iskelesi; Tayyip Erdoğan’ın ve polisinin bölgesi!”

Abbasağa forumu olarak iskelenin akıbeti ile ilgili bilgi almak için resmi makamlara yaptığımız başvurunun yanıtı yaklaşmakta olan tehlikeyi işaret eder niteliktedir. O yüzden her şey için geç olmadan, iskelemizi anılarımızda hatırlamamak için, ulaşım hakkımıza sahip çıkmak için, bizden koparılan bir keyfimizi, iskelemizin yanında bulunan çay bahçesini de hatırlamak için,

İskele Bizim, Durak Bizim, Sahil Bizim! Gel bir çay içelim...

Şimdi de termoslarımızı elimize alıyoruz ve iskelemizin satışına izin vermemek; sahilimize, kültürümüze, vapur yolculuklarımıza, ulaşım hakkımıza sahip çıkmak için akşam çayımızı iskelemizin önünde içiyoruz.

Tüm dostları  bu mücadeleye el vermeye, 20 Eylül Cuma günü saat 19.30'da Beşiktaş'taki Kadıköy İskelesi'ne, boğaza karşı beraberce bir bardak çay içmeye bekliyoruz.

https://www.facebook.com/iskelemedokunma 

#TermosunuKapİskeleyeGel

ABBASAĞA FORUMU

http://www.yapi.com.tr/haberler/iskele-bizim-diyenler-iskelede-cay-icecek_112364.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!