Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’ndan İki Yeni Atama

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, kültür sanat hayatının iki önemli ismi olan Beyhan Murphy ve Mehmet Güntekin ile çalışmaya başlıyor. Halen Devlet Opera ve Balesi’nde koreograf olarak görev yapan Beyhan Murphy, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği’ne; Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu'ndaki aslî görevini korist ve solist olarak

yapi.com.tr
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’ndan İki Yeni Atama Beyhan Murphy

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, kültür sanat hayatının iki önemli ismi olan Beyhan Murphy ve Mehmet Güntekin ile çalışmaya başlıyor. Halen Devlet Opera ve Balesi’nde koreograf olarak görev yapan Beyhan Murphy, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği’ne; Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu'ndaki aslî görevini korist ve solist olarak sürdüren Mehmet Güntekin ise Klasik Türk Müziğinden Sorumlu Müzik Yönetmenliği’ne atandı.

Beyhan Murphy

Londra Çağdaş Dans Okulu (LSCD) mezunu olan Beyhan Murphy, profesyonel kariyerine 1978 yılında başladı. İngiltere’deki 17 senelik eğitim ve çalışma sürecinin ardından 1992’de, dönemin Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen tarafından davet edilerek Modern Dans Topluluğu’nu kurmak üzere Türkiye’ye döndü. Bu tarihten itibaren sırasıyla; Modern Dans Topluluğu Sanat Yönetmenliği, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Sanat Danışmanlığı ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi Başkoreograflık görevlerini yürüttü. 2009 yılında kendi arzusuyla Başkoreograflık’tan ayrılan Murphy, halen Devlet Opera ve Balesi'nde koreograf olarak görev yapmakta ve çeşitli sanat merkezleri ve oluşumlara sanat yönetimi alanında destek olmakta.

Mehmet Güntekin

Klâsik Türk Musıkîsi ses sanatkârı olan Mehmet Güntekin, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. 1983’de kısa bir süre İstanbul Belediye Konservatuvarı Türk Musikisi Nazariyatı Bölümü’ne devam eden Güntekin, profesyonel müzik hayatına 1986’da Prof. Nevzad Atlığ yönetimindeki İstanbul Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu'nda başladı. İstanbul Belediye Konservatuarı Türk Musikisi Mezun ve Mensupları Derneği'nin yönetim kurulu üyeliğinde ve Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmuş olan Güntekin, halen Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu'ndaki aslî görevini korist ve solist olarak sürdürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına müzik etkinlikleri de düzenleyen Güntekin, çeşitli medya kuruluşlarında da yazarlık, editörlük ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-2010-avrupa-kultur-baskenti-ajansindan-iki-yeni-atama_71215.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!