Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

"Hisar'da Konser de Verilir,...

İstanbul Amfi Tiyatrolarla Donatılacak…

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İstanbul’un her iki yakasında konser ve tiyatro gösterileri için ihtiyaç duyulan amfi tiyatrolar inşa edeceklerini açıkladı.

ibb.gov.tr
İstanbul Amfi Tiyatrolarla Donatılacak…

üyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İstanbul’un her iki yakasında konser ve tiyatro gösterileri için ihtiyaç duyulan amfi tiyatrolar inşa edeceklerini açıkladı. Saraçhane Belediye Sarayı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ederek bir süre görüşen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, görüşme sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İstanbul’un her iki yakasında da özellikle yazın konser ve tiyatro gösterileri için amfi tiyatrolara ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Bakan Atilla Koç, sabah saatlerinde Rumeli Hisarı’nın içindeki amfi tiyatroyu ve cami yerini ziyaret ettiğini söyledi.

Bakan Koç, şöyle konuştu; “Başkanımız Kadir Topbaş’ı İstanbul’da inşa edeceğimiz amfi tiyatroların yerlerini tespit etmek üzere ziyaret ettim. İstanbul’da bu tür kültür merkezlerine büyük ihtiyaç olduğunu bu yaz hissettik. Avrupa Yakası’nda büyük ihtiyaç var ve Anadolu Yakası’nda da hiç yok. Tiyatrolar için henüz bir yer belirlemedik, çalışmalarımız sürüyor.”

Başkan Topbaş; “Her iki yakada birkaç tane amfi tiyatro inşa edeceğiz”
İstanbul’un her iki yakasında yer tespiti için çalışmaların devam ettiğini belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da “Bu çalışmaların sonucunda İstanbul’un her iki yakasında birkaç tane olmak üzere üstü kapanabilir salonlar yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nu da üstü açılır-kapanır hale getireceklerini ifade eden Kadir Topbaş, “İhtiyaç olan bölgelerin tespitini yapacağız ve birkaç tane en az 5 bin kişilik amfi tiyatro inşa edeceğiz. Bu salonlar büyük çapta olacak ve önümüzdeki yaza yetişecek” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-amfi-tiyatrolarla-donatilacak_47876.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!