Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Faaliyete Geçiyor

Suna ve İnan Kıraç Vakfı, 2005’de açılan Pera Müzesi’nin ardından, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nü bilim dünyasının, araştırmacıların ve İstanbullular’ın hizmetine açıyor.

yapi.com.tr
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Faaliyete Geçiyor

br/> Kültür, sanat, eğitim ve sağlık alanlarında çalışmalarını 2003 yılından sürdüren Suna ve İnan Kıraç Vakfı, 2005’de açılan Pera Müzesi’nin ardından, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nü bilim dünyasının, araştırmacıların ve İstanbulluların hizmetine açıyor.

Mimar Guglielmo Semprini tarafından 19. yüzyıl sonlarında Tepebaşı’nda inşa edilen tarihî bir yapıda hizmete giren İstanbul Araştırmaları Enstitüsü; imparatorluklar başkenti İstanbul’un Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine yönelik araştırma, kayıt ve koruma çalışmaları yaparak, projeler üreterek ve geliştirilecek bilimsel projelere destek vererek, kentin zengin kültürel mirasının ulusal ve uluslararası platformlarda gelecek kuşaklara aktarılmasını hedefliyor.

Sergi katı olarak kullanılan girişteki “Galeri” dahil 6 kata yerleşik İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde, “Atatürk ve Cumhuriyet Araştırmaları”, “Osmanlı Araştırmaları” ve “Bizans Araştırmaları” bölümlerinin yanısıra her kesimden okuyucuya açık bir referans kitaplığı bulunuyor.

Nitelikli projeleriyle ve şu an için sayısı 50.000'i aşan kitap ve arşiv materyaliyle çağdaş bilimsel ölçütlere titizlikle sahip çıkan bir araştırma kurumu olarak yapılanan İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, 1 Mart Perşembe 19:00’da düzenlenen Açılış Daveti’nden sonra, 2 Mart’tan itibaren araştırma bölümleri, kitaplık ve arşivleriyle bilim dünyasının ve değişik disiplinlerden araştırmacıların hizmetine girmiş olacak.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, tüm katlardaki hizmetlerini bilim dünyası ve araştırmacılara ücretsiz olarak sunacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-arastirmalari-enstitusu-faaliyete-geciyor_52061.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!