Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Boğazı’nda Bir İlk

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, sigorta ve reasürans brokerliği şirketlerinden JLT Sigorta ve Reasürans Brokerliği tarafından sigortalandı.

yapi.com.tr
İstanbul Boğazı’nda Bir İlk

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Boğazı'nda sigortalanan ilk köprü oldu. Köprü yangın, sorumluluk ve terör teminatları ile sigortalandı. Boğazın yeni incisine sigorta yapmanın kendileri ve Türk finans sektörü için çok önemli bir gelişme olduğunu belirten JLT Türkiye CEO'su Servet Gürkan, "Köprü Yangın, Sorumluluk ve Terör teminatları ile sigortalandı. Köprünün sigortalanması bankacılık sektörünün proje finansmanı sağlamasına da önemli bir referans oldu" diye konuştu. Servet Gürkan, Türkiye’de 3 boğaz köprüsü 1’de Körfez geçiş köprüsü mevcut oluğunu hatırlatarak şunları söyledi: "2 Boğaz köprüsü ne yazık ki sigorta almıyorlar, ancak Yavuz Sultan Selim Köprü’sünü Türk sigorta tarihi için unutulmaz kılan şey, sigortalanan ilk boğaz köprüsü olması. Bu açıdan sigorta sektörü için de oldukça sembolik bir önemi var. Öte yandan proje finansmanı olarak inşa edilmiş Körfez geçiş köprüsü de sigortalı."

İşletmeci firma ICA ve özel risk mühendisleri ile çok kapsamlı bir risk ölçümleme çalışması yaptıklarının altını çizen Gürkan, “Dünyanın en büyük sigorta şirketleriyle tanışmak ve riski anlatmak için Londra’da bir road-show yaptık. Bu road-show’un ardından beklediğimizin çok üzerinde bir ilgiyle, neredeyse 2 tane köprü sigortalayabilecek kadar kapasite bulduk. Sigortalanma sürecinde ICA müthiş bir iş ortaya koydu ve risk yönetimini çok uygun bir şekilde yaptı" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-bogazinda-bir-ilk_152138.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!