Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'Avrupa Kentler Birliği'ne Katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avrupa'nın 118 büyük kentinin üye olduğu ve AB nezdinde Avrupa kentlerinin başlıca temsilcisi konumundaki EUROCITIES'e

İBBstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avrupa'nın 118 büyük kentinin üye olduğu ve AB nezdinde Avrupa kentlerinin başlıca temsilcisi konumundaki EUROCITIES'e (Avrupa Kentler Birliği) katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avrupa'dan 118 büyük kentin üye olduğu ve Avrupa Birliği nezdinde Avrupa kentlerinin başlıca temsilcisi konumundaki EUROCITIES'e (Avrupa Kentler Birligi) katıldı.

12 Kasım 2004 tarihinde Viyana'da toplanan EUROCITIES Yillik Genel Toplantısı'nda düzenlenen törenle üye olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, EUROCITIES'in en büyük üyesi konumuna geldi.

Başkan Topbaş; 'İstanbul'u AB standartlarına hazırlıyoruz...'

Törende bir teşekkür konuşması yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş, bir dünya metropolü olan İstanbul'un farklı kültürler, farklı inançlar, farklı uygarlıklar arasında bir insanlık köprüsü görevi gördügünü ve tarih boyunca Avrupa'nın bir parçası olduğunu söyledi.

Başkan Topbaş; Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılımının Avrupa ile dünyanın ebedi barış ve güvenliğe erişmesinde bir mihenk taşı olacağını ifade ederek, İstanbul'un bu yöndeki ulusal seferberlikte kendi üzerine düşen gorevi en iyi şekilde yapmakta oldugunu vurguladı.

Türkiye'nin en büyük yerel yönetimi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, ülkemizin Avrupa Birliği'ne katılımına katkıda bulunmak ve bunu kolaylaştırmak konusundaki kararlılığını dile getiren Topbaş, bu amaç doğrultusunda başlattıkları "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Avrupa Birliği Katılım Süreci'ne Hazırlanması" projesi hakkında bilgi de verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş'ın konuşması; aralarında Viyana, Lyon, Venedik, Lahey, Budapeşte, Manchester, Strazburg, Nantes, Birmingham ve Brüksel gibi onemli Avrupa kentlerinin Belediye Başkanlarının da bulunduğu katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi.

EUROCITIES Başkanı Tiefensee; 'İstanbul bize önemli değerler kazandıracak...'

Mimar Topbaş'ın konuşması sonrasında söz alan EUROCITIES Başkanı ve Leipzig Belediye Başkanı Wolfgang Tiefensee Topbaş'a teşekkür etti. Wolfgang Tiefensee, İstanbul'un sadece nüfus olarak değil tarihi, kültürel, insani birikim gibi diğer birçok açıdan da "büyük" bir kent oldugunu ve Avrupa Kentler Birliği'ne kazandıracağı önemli değerler bulunduğunu kaydetti.

Kentlerin Avrupa Birliği gündeminin en üst sıralarında yer almasını sağlamak, üye kentler arasında işbirliği projeleri yürütmek ve Avrupa'nın büyük şehirleri arasında bilgi ve deneyim alışverişi sağlamak amacıyla çalışan EUROCITIES'in Viyana Toplantısı sonrasında yayınlanan bildirgede; Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu ve AB Bakanlar Konseyi'ne bir dizi öneride bulunuldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-buyuksehir-belediyesi-avrupa-kentler-birligine-katildi_20788.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!