Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

İstanbul'da Gecekondu Yerine...

İstanbul Büyükşehir'den Modern Kentsel Tasarımlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2023 konsepti çerçevesinde şehrin caddelerini ve meydanlarını yeniden düzenliyor. Hedef İstanbul'u bir dünya kenti

İBB
İstanbul Büyükşehir'den Modern Kentsel Tasarımlar

b>İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2023 konsepti çerçevesinde şehrin caddelerini ve meydanlarını yeniden düzenliyor. Hedef İstanbul'u bir dünya kenti görünümüne kavuşturmak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2023 konsepti çerçevesinde şehrin anaarterlerinden ve meydanlarından başlamak üzere, bütün şehri yeniden düzenliyor. Hedef İstanbul'u bir dünya kenti görünümüne kavuşturmak.

Şehirlilerin sosyolojik, psikolojik, ekonomik değişimle ilgili ihtiyaçlarını karşılayan ve birer buluşma alanı olan kamusal mekanlar, sosyal yaşamın canlılığı açısından büyük önem taşıyor. Kamusal alanlar ile ortak mekanların yaşaması ise, bu alanların ihtiyaca cevap verebilecek bir karekter taşımasına ve şehrin tarihi kimliğine uygunluğuna bağlı...

Büyükşehir Belediyesi; bilimsel gerçekleri ve tarihi kimliği ön planda tutarak gerçekleştirdiği kentsel tasarım projeleriyle, İstanbul'un evrensel düzeyde taşıdığı tarihi, kültürel ve doğal değerlerine sahip çıkarak, kentsel kalitenin arttırılmasını hedefliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel tasarım projelerinden bir kısmı ise, şunlar; İstinye Doğa ve Eğlence Parkı, Zemin Altı Kat Otoparkları, Sultanahmet-Eminönü_Sirkeci-Beyazıt-Aksaray-Kadıköy ve benzeri meydanları düzenleme, rehabilitasyon çalışması, Pendik Botaş Eğitim Parkı, Kağıthane Hamidiye Açık Spor Alanı ve Park Düzenlemesi, Söğütlüçeşme Bostancı Meydanları arası ile Yakın Çevresi Düzenleme ve Rehabilitasyonu, Kağıthane Rekreasyon Alanı ve Park Düzenlemesi, Topkapı Kaleiçi Meydanı ile Yakın Çevresi Düzenleme ve Rehabilitasyonu, Yenikapı-Zeytinburnu Arası Sahil Yolu Düzenleme ve Rehabilitasyonu, Kartal Kızılay Bulvarı Düzenlemesi, Zeytinburnu E-5 Sahil Yolu Ana Aksı ile Yakın Çevresi Düzenlemesi, İstanbul Hayvanat Bahçesi ve Kurbağalıdere Çevre Düzenlemesi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bütün bu dözenleme ve rehabilite çalışmalarının yanısıra; İstanbul Şehircilik Atölyesi'ni (İŞAT) kurarak Deprem Master Planı'nın gerektirdiği kentsel yapılanmanın her ölçekte sağlanması için çalışıyor, binaların cephelerini rehabilite çalışmaları yürütüyor ve kendi ürettiği şehir mobilyaları ile İstanbul'u daha modern bir görünüm kazandırıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-buyuksehirden-modern-kentsel-tasarimlar_5102.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!