Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul, Newsweek’e Kapak Oldu

“Dünyanın en havalı şehri” başlığıyla çıkan yazıda İstanbul’un büyük bir kültürel dönüşüm yaşadığı belirtiliyor.

NTV-MSNBCDünyanın en havalı şehri” başlığıyla çıkan yazıda İstanbul’un büyük bir kültürel dönüşüm yaşadığı belirtiliyor.

ABD’nin Newsweek dergisi, Avrupa baskısında İstanbul’u kapağına taşıdı. Dergi, her yanda kendine güven atmosferinin hissedildiği ve İstanbul’un bir çekim merkezi haline geldiğini kaydederken, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girmese de bunun İstanbul için dünyanın sonu olmadığını ve kentin gelişimine devam edeceğini vurguluyor.

ABD’nin Newsweek dergisinin Avrupa baskısı İstanbul’u “dünyanın en havalı şehri” ilan etti. İstanbul’u kapak konusu yapan dergi kentin son yıllarda yaşadığı dönüşümü Owen Matthews ve Rana Foroohar imzalı bir makaleyle sayfalarına taşıdı.

Beyoğlu’ndaki İstiklal caddesinde birbirine karışan müzik seslerini anlatan yazarlar Yunan müziğinden, Karadeniz horonuna, Ortadoğu müziğinden, çingene ezgilerine bütün melodilerin aslında kent kültürünün bir parçası olduğunu olduğunu vurguluyor.

Yazıda yaşanan ekonomik ve siyasi zorlukların ardından kentin her yanında bir kendine güven atmosferinin hissedildiği belirtilirken, Türkiye Avrupa Birliği’ne girmese de bunun İstanbul için dünyanın sonu olmadığı ve kentin gelişimine devam edeceği vurgulanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-newsweeke-kapak-oldu_32771.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!