Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Renk Değiştiriyor

Daha önce pek çok Avrupa metropolünde gerçekleşen değişimi İstanbul da yaşamaya hazırlanıyor.

yapi.com.tr



aha önce pek çok Avrupa metropolünde gerçekleşen değişimi İstanbul da yaşamaya hazırlanıyor. Polisan’ın katkılarıyla geçtiğimiz aylarda Sarıyer, Kağıthane, Beykoz ve Şile’de imzalanan “İstanbul’u Güzelleştireceğiz” projesi, önümüzdeki hafta boyunca adım adım hayata geçecek.

Avrupa’nın pek çok metropolünde de uygulanan ve kentlerin mimari dokusunun yanı sıra doğal güzelliklerini de ortaya çıkaran boya ve bakım çalışmalarının benzeri, Gülen Boya Polisan’ın katkılarıyla hayata geçiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hayata geçirilen “İstanbul’u Güzelleştireceğiz” projesi çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Polisan, geçtiğimiz aylarda Kağıthane, Sarıyer, Şile ve Beykoz belediyeleri ile birer protokol imzalamıştı. Adı geçen dört ilçede boyama açılışları ile resmen hayata geçecek olan uygulamaya şimdi Kadıköy Belediyesi de katılmaya hazırlanıyor.

İstanbul’un Yüzü Gülecek
Protokole göre, Belediye tarafından tebligatla uyarı gönderilen ilçe sınırlarındaki bina sahiplerinin, belirlenen sürenin bitimine kadar binalarının dış cephe boya ve bakımını yaptırmaları gerekiyor. Bağlı bulundukları belediyeden aldıkları belge ile Polisan bayilerinden özel indirimle boya alabilen ilçe sakinleri, ödemeyi kredi kartı ve 12 taksitle de yapma hakkına sahip.

İstanbul’a AB Modeli
“İstanbul’u Güzelleştireceğiz” Kampanyası’na start veren protokol, yeni bir uygulama değil. Daha önce pek çok Avrupa şehrinde gerçekleştirilen benzer uygulamalar sonucunda çarpıcı sonuçlar elde edildi. Bir zamanlar karanlık ve kasvetli görünümüyle tanınan, bugün ise pırıl pırıl görüntüsüyle Avrupa Birliği Başkenti sıfatına layık bir siluete kavuşan Brüksel, uygulamanın en başarılı örneklerinden.

31 MAYIS BEYKOZ BELEDİYESİ

1 HAZİRAN KAĞITHANE BELEDİYESİ

6 HAZİRAN ŞİLE BELEDİYESİ

7 HAZİRAN SARIYER BELEDİYESİ

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-renk-degistiriyor_27679.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!