Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ISTANBUL REstate 2011: 'Geleceğe Kurulan Köprü'

17–18 Mayıs 2011 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek ISTANBUL REstate 2011 hakkında merak edilen başlıklar, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplam dört oturumdan oluşacak bu yılki Zirve’de; dünya ekonomisinin gayrimenkul sektörüne olan yansımaları, gayrimenkul sektöründeki yeni trendler,

yapi.com.tr
ISTANBUL REstate 2011: 'Geleceğe Kurulan Köprü'

STRONG>'Geleceğe Kurulan Köprü' ana temasıyla 17–18 Mayıs 2011 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek ISTANBUL REstate 2011 hakkında merak edilen başlıklar, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. EMEA bölgesine odaklanarak gayrimenkul sektörünün tüm yönlerini kapsayan konuları ve alanında uzman kişilerden oluşan yerli ve yabancı konuşmacılarıyla gayrimenkul sektörüne ışık tutacak olan ISTANBUL REstate programı, GYODER Başkanı Işık Gökkaya ve Başkan Yardımcısı Özlem Gökçe tarafından açıklandı.

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri ISTANBUL REstate’de Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve BDT ülkeleri, Kuzey Afrika, Akdeniz Bölgesi ve Türkiye’den çok sayıda sektör profesyonelini bir araya getirerek gayrimenkul dünyasının gelişmelerine ışık tutuyor. Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından firmaların katılımıyla gerçekleşecek fuarla da sektör profesyonellerini bir araya getiriyor.

Gayrimenkul Zirvesi’nde gerçekleşecek dört oturum ve ISTANBUL REstate Gayrimenkul Fuarı kapsamında gerçekleşecek on beş oturum kapsamında, yirmi beşi yabancı olmak üzere yüzü aşkın konuşmacı görüşlerini bildirecek.

Dünyaca ünlü isimler 11. Gayrimenkul Zirvesi’nde

Gayrimenkul Zirvesi, bu yıl dünya ekonomisine ve gayrimenkul sektörüne dair birbirinden çarpıcı konulara ev sahipliği yapıyor. Toplam dört oturumdan oluşacak bu yılki Zirve’de; dünya ekonomisinin gayrimenkul sektörüne olan yansımaları, gayrimenkul sektöründeki yeni trendler, küresel kriz sonrası öne çıkan ülkeler ve gayrimenkul sektörünün sosyolojik bir bakış, iş dünyasının küresel aktörleri, bürokratları ve akademisyenleri tarafından ele alınacak.

11. Gayrimenkul Zirvesi’nin ilk oturumu olan 'Ekonomi Platformu'; global ekonomi ve politika uzmanı ve Kazakistan Başkanı Nazarbayev’in Baş Danışmanı, 2000–2008 yılları arasında Avusturya Başbakanı olan Dr. Alfred Gusenbauer’i ağırlıyor. Oturumda,  ekonomik krizin ardından Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeler ile bunların ülkeye ve gayrimenkul sektörüne olan yansımaları konuşulacak. "Dünya ekonomisindeki eksen kaymasından Türkiye’nin alacağı pay ne olacak" sorusunun cevabının da aranacağı bu oturumda, dünyadaki bu değişimlerin Türkiye’ye nasıl yansıyacağı, Ortadoğu’da yaşanan gelişmelerin dünya ekonomisi üzerindeki etkileri ve küresel ekonomideki büyüme beklentileri ele alınacak.

"Gayrimenkul Sektörü’nde ve Şehirleşmede Yeni Trendler"in tartışılacağı ikinci oturumun konuşmacılarından bazıları ise; MIT Üniversitesi Thomas G. Eastman Kürsüsü’nün sahibi ve MIT Gayrimenkul Merkezi Başkanı Dr. Brian Anthony Ciochetti ile JP Morgan’ın Başkan Yardımcısı Jemma Green. Kamuoyunda çevre duyarlılığı ile tanınan ve halen çeşitli üniversitelerde ekoloji ve çevre üzerine dersler veren, uzman ekolog ve ünlü oyuncu Ediz Hun da bu oturumun konuk konuşmacısı olarak zirvede yerini alacak. Oturumda, başarıya ulaşan yenilikçi reçetelerin neler olduğu, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik, kentin hangi yaşam alanlarının daha öncelikli ele alınacağı, şehir ekolojisinin ve bununla ilişkili yeşil mimarlık hareketinin gayrimenkul yatırımcısı tarafından nasıl değerlendirildiği sorgulanacak.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-restate-2011-gelecege-kurulan-kopru_87047.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!