Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Yeni Bölümler Açıldı

İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) yeni bir fakülte, bir enstitü ile yüksek lisans ve doktora programları açıldığı bildirildi. Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü açıldığı, üniversitenin İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. M. Hasan Boduroğlu’nun, Enstitü Müdürlüğüne atandığı kaydedildi.

Milliyet Gazetesi
İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Yeni Bölümler Açıldı

İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) yeni bir fakülte, bir enstitü ile yüksek lisans ve doktora programları açıldığı bildirildi.

İTÜ’den yapılan açıklamada, Rektörlüğe bağlı olarak Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi’nin kurulduğu bildirildi. Ayrıca üniversitede nano-bilim ve nano-mühendislik alanındaki bilgi birikimini daha ileriye götürmek amacıyla, “Nanobilim ve Nanomühendislik Yüksek Lisans ve Doktora Programları”nın açıldığı belirtildi.

Açıklamada, İTÜ ’ye bağlı Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü açıldığı, üniversitenin İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. M. Hasan Boduroğlu’nun, Enstitü Müdürlüğüne atandığı kaydedildi. Enstitüde “Deprem Mühendisliği Yüksek Lisans ve Doktora Programları” ve “Afet Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı” ile ilgili lisansüstü eğitimin verileceği belirtilen açıklamada, üniversite ile ulusal ve uluslararası özel ve kamu kuruluşları arasında, deprem risklerinin azaltılması için danışma, eğitim ve yapılandırma ilişkilerini kurma, bu kuruluşlarla iş birliği yapma konusunda çalışmalar da yürütüleceği bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-teknik-universitesinde-yeni-bolumler-acildi_78320.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!