Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul Tramvayını Seçiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İstanbul Ulaşım AŞ’nin tasarım ve mühendisliği olan iki farklı modeldeki ‘İstanbul Tramvayı’, İstanbulluların oylarıyla seçilecek. 1997 yılında başlayan yerli araç tasarlama ve üretme fikri çerçevesinde çalışmalarını sürdüren İstanbul Ulaşım AŞ, daha önce ürettiği serinin devamı niteliğinde

ibb.gov.tr
İstanbul Tramvayını Seçiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İstanbul Ulaşım AŞ’nin tasarım ve mühendisliği olan iki farklı modeldeki ‘İstanbul Tramvayı’, İstanbulluların oylarıyla seçilecek. 1997 yılında başlayan yerli araç tasarlama ve üretme fikri çerçevesinde çalışmalarını sürdüren İstanbul Ulaşım AŞ, daha önce ürettiği serinin devamı niteliğinde niteliğinde ancak tamamen yeni ve farklı tasarıma sahip yeni nesil tramvay araçlarını üretmek ve seri üretime geçmek amacıyla yeni bir proje başlatıyor.

Mühendislik ve endüstriyel tasarım çalışmaları yapılarak iki farklı dış görünüm konsept belirlendi. Araçlarda İstanbul’un kent siluetini yansıtan tasarımlar kullanıldı. Tasarlanmakta olan araç hem Raylı Sistem Hatlarında, hem de Yüksek Tabanlı olmaları sebebiyle Hafif Metro Hatlarında kullanılabilecek.

İstanbullular http://www.istanbultramvayiniseciyor.com/  adresinden açılan sayfada, A ve B Modeli olarak isimlendirilen her iki Tramvay aracına ait Teknik Bilgiler ve Görsellere ulaşarak seçimde bulunabilecek. Oylama, 31 Ocak 2011 tarihine kadar devam edecek.

ETİKETLER: ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-tramvayini-seciyor_84913.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!