Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“İstanbul’a 3., 4., 5. Köprü Yapılmalı!"

Globalcv’nin iş dünyası ile Yıldız Teknik Üniversite öğrencileri ile buluşturduğu panelde konuşan İnanlar İnşaat Genel Müdürü Serdar İnan, İstanbul'daki 3. köprü tartışmalarına değinerek, “İstanbul’a 3. 4. 5. köprü yapılmalı, çünkü başka alternatifimiz yok” dedi.

yapi.com.tr
“İstanbul’a 3., 4., 5. Köprü Yapılmalı!"

Globalcv’nin iş dünyası ile Yıldız Teknik Üniversite öğrencileri ile buluşturduğu panelde İnanlar İnşaat Genel Müdürü Serdar İnan ve Cathay İleri Projeler Yönetim Kurulu Başkanı Ahmethan Yılmaz Türk inşaat sektörünün gidişatı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Panelde tecrübelerini öğrencilerle paylaşan İnanlar İnşaat Genel Müdürü Serdar İnan, Türkiye'nin en avantajlı olduğu sektörlerden birinin inşaat olduğunu belirterek şunları söyledi: “Türkiye bu potansiyelini açığa çıkarmalı. Türkiye'nin petrolü gayrimenkulüdür. Bizim petrolümüz yok; ama gayrimenkulümüz var, yabancılara iyi satışlar yapabiliyoruz, bu rakamları arttırmalıyız.”

Vatan'ın haberine göre, Türk müteahhitlerin dünyada 2. sırada bulunduğuna dikkat çeken İnan, Türk şirketlerinin uluslararası arenada başarılı projeleri hayata geçirdiklerini belirtti. İstanbul'daki 3. köprü tartışmalarına da değinen İnan net konuştu: “İstanbul’a 3. 4. 5. köprü yapılmalı, çünkü başka alternatifimiz yok, duruma bu açıdan bakmalıyız.”

Yıldız Teknik üniversitesi öğrencilerine önemli tavsiyelerde bulunan İnan öğrencilere iş başında gayretli olmaları, başladıkları işi sonunda kadar götürmeleri ve çok şey öğrenmektense belli konularda uzman olmaları önerisinde bulundu.

Cathay İleri Projeler Yönetim Kurulu Başkanı Ahmethan Yılmaz ise inşaat sektörünün geleceği açısından umutlu olduğunu belirterek şunları söyledi: “Özellikle son 10 yılda firmalarımız hem teknolojik açıdan hem de inşaat kalitesi açısından dünyaya çok hızlı entegre oldu. Bütün bu gelişim süreci inşaat firmalarının rekabet güçlerini artırdı. Artık daha güvenle yurt dışındaki projelere talip olduklarını görüyoruz. Sadece konut değil; yol, köprü, tünel, endüstriyel tesis, petrol rafinerileri, uluslararası havaalanı, demiryolları ve kentsel metro sistemleri gibi proje türlerinde de Türk firmaları uzmanlığını kanıtladı.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-3-4-5-kopru-yapilmali_105796.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!