Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'a 3. Havaalanı Geliyor

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, İstanbul'un bölgesel bir ulaştırma merkezi olma özelliği taşıdığını vurgulayarak, "İstanbul'daki 3. havaalanı projesine artık yavaş yavaş başlıyoruz" dedi.

Milliyet Gazetesi
İstanbul'a 3. Havaalanı Geliyor

evlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, İstanbul'un bölgesel bir ulaştırma merkezi olma özelliği taşıdığını vurgulayarak, "İstanbul'daki 3. havaalanı projesine artık yavaş yavaş başlıyoruz" dedi.

Bakan Babacan, Türkiye'nin yabancı işadamları için çok geniş fırsatlar sunduğunu ifade ederek, ülkenin genç nüfusu ile iç piyasa açısından büyük bir pazar sunmakla beraber, bölge ülkeleriyle iş yapmakta çok önemli bir merkez ve atlama taşı olduğunu ifade etti.

Şehrin cazibesi artıyor
İstanbul'un bu açıdan önemine dikkati çeken Babacan, kentte iş yapan işadamlarının Doğu Avrupa, Orta Asya, Balkanlar ve Ortadoğu ile de iş yapmalarının kolaylaştığını, dolayısıyla Türkiye'ye yatırım yapan birçok şirketin sadece geniş iç pazar için değil ticari, siyasi ve kültürel bakımdan çevre ülkelerle olan bağlarından da istifade etme olanağına sahip olduğunu kaydetti.

Babacan, İstanbul'un artık bölgesel bir ulaştırma merkezi, bölgesel bir hat olma özelliği kazandığını vurgulayarak, "Bugün Orta Asya, Ortadoğu olsun birçok uçuş için İstanbul büyük bir bağlantı noktası olarak görülüyor. İstanbul'daki 3. havaalanı projesine artık yavaş yavaş başlıyoruz. Şu anda 2 tane havaalanımız var. Üçüncüsü İstanbul için de Türkiye için de gerekli" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-3-havaalani-geliyor_53274.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!